Kiedy zaczynają mówić o tym, czy przypiąć pazury do kota, czy nie, najczęściej oznaczają zwierzęta domowe, które mieszkają w mieszkaniu w mieście i mają bardzo mało czasu na ulicy. Nie mogąc ich zmiażdżyć, zwierzęta dają wiele problemów swoim właścicielom, drapiąc ręce, meble i tapetę. Odcinając pazury zwierzęcia, wracamy do niego poczucie komfortu, a poza tym chronimy się przed wybuchami złości za zepsute rzeczy.

Claw Clippers

Do przycinania pazurów najlepiej używać specjalnie zaprojektowanych narzędzi. Aby równomiernie przyciąć kota pazury w domu, będziesz potrzebować maksymalnej uwagi i minimalnego wysiłku, ponieważ podczas zabiegu możesz przypadkowo dotknąć naczyń krwionośnych lub zakończeń nerwowych. Ostre pazury pomagają szybko i łatwo poradzić sobie z zadaniem. Możesz kupić nożyczki, gilotyny lub szczypce z wymiennym ostrzem, którego kształt jest najbardziej zróżnicowany.

Jak prawidłowo przyciąć pazury kota w domu?

Kocięta, przyzwyczajone do przycinania pazurów, jako dorośli, są mniej przeciwne do swoich właścicieli. Bez dobrego unieruchomienia zwierzęcia przeprowadzenie procedury jest prawie niemożliwe. Może leżeć w twoich ramionach lub na stole. Z punktu widzenia ludzkości, przycinanie pazurów nie powoduje żadnej szkody dla zwierzęcia, w przeciwieństwie do usuwania paliczków falangi. W końcu, zgodnie z zasadami, tylko wierzchołek pazura jest cięty w rozmiarze 1 mm.

W sumie kot ma pięć pazury . Cztery z nich są na podkładce. Jeśli weźmiesz poduszkę w dłonie i przyłożysz do niej niewielką presję, pojawi się pazur, który musisz skrócić, umieszczając go prostopadle do szczypiec. Aby doprowadzić dzieło do perfekcji, możesz użyć pilnika do paznokci. jak wyciąć pazury kota w domu1 Najczęściej pazury są lekkie, więc trudno jest nie widzieć naczyń. Zaleca się regularne przycinanie, ponieważ długie pazury utkną w niciach tkanki, uszkadzając klocki. Ich wyhodowanie zajmuje około trzech tygodni.

Czy muszę wyciąć pazury kota?

W warunkach naturalnych kot potrzebuje bardzo ostrych pazurów, które są dla niej środkiem ochrony i ataku. Dlatego zwierzęta, które spędzają większość czasu na ulicach, nie powinny być odcięte, aby mogły wspiąć się na drzewa, uciec przed wrogami lub polować. Pomoże zwierzakowi utrzymać pazury w doskonałej kondycji w warunkach mieszkania wymagającego takiego przedmiotu jak drapanie kamienia .