W gorący letni poranek gasiło pragnienie pachnące kompoty owocowe i jagodowe. Ten napój ma wysoką zawartość witamin. Zimny ​​kompot, gotowany bez dodatku cukru, gasi pragnienie, a tak naprawdę jest dietetycznym napojem ze względu na minimalną zawartość kalorii. To właśnie odróżnia ją od napojów gazowanych sprzedawanych w sklepach.

Jak ugotować pyszny kompot tak, aby sprawiał przyjemność zarówno dorosłym, jak i dzieciom, warto nauczyć się wszystkich hostess, szczególnie początkujących.


Co można ugotować na kompot?

W przypadku kompotu można wziąć wszystkie owoce i jagody, zarówno świeże i suszone, jak i zamrożone. Możesz zrobić pachnący napój z jednego rodzaju owoców i zbierać półmisek owoców i jagód. Być może najbardziej zróżnicowana kombinacja owoców. Kompoty gotowane z warzyw wyróżniają się niezwykłym smakiem: rabarbar , dynia, marchewka. Zielone (mięta, melisa), przyprawy (imbir, cynamon, kminek), skórka cytrusowa, liście malin lub porzeczki mogą służyć jako dodatek do kompotu, który nie tylko poprawia smak napoju, ale także dodaje użyteczne właściwości.

Jak gotować kompot?

Przygotowanie kompotu jest prostym procesem, ale aby w pełni wyrazić najlepsze cechy napoju, należy przestrzegać kilku zasad:

  • Nie bierz aluminiowej miski do gotowania, ponieważ witaminy są w niej zniszczone;
  • wybierz świeże owoce na kompot;
  • oczyść jagody z łodyg przed gotowaniem;
  • po ugotowaniu, gotuj napój przez kilka minut, a następnie pozwól mu stać przez chwilę.

Proponowana receptura zawiera informacje o tym, jak gotować kompot owocowy.

Składniki:

  • jagody (wiśnia, malina, truskawka) po 150 g;
  • cukier - 200 g;
  • woda - 1,5 l.

Gotowanie

Wrzuć do ognia pojemnik z wodą, wlewając w niego cukier. Gdy syrop się zagotuje, zanurz w nim wcześniej umyte jagody. Kilka minut po ugotowaniu napoju wyłącz kuchenkę. co możesz gotować kompot Gdy kompot jest podawany przez 30 minut, zalecamy jego filtrowanie, szczególnie jeśli planujesz leczyć gości lub jest on przeznaczony dla dzieci.

Aby ugotować kompot z mrożonych jagód, pozwoliliśmy również wodzie i cukrowi zagotować się i wylać zamrożone owoce z torebki. Z sukcesem możesz użyć samodzielnie zbieranych owoców mrożonych. Należy zauważyć, że dzięki tej metodzie zbioru owoce zachowują swoje właściwości witaminowe prawie całkowicie. Rozmrażanie owoców nie powinno być takie, aby zachować integralność podczas gotowania, nasycony kolor kompotu, wlewa się do przezroczystego dzbanka lub wysokich szklanych kubków, wygląda bardzo apetycznie.