Wiele młodych gospodyń domowych często zastanawia się, jak gotować bulion z kurczaka, jakie składniki i przyprawy powinny być do niego dodawane i jak długo powinno to trwać cały proces gotowania. Spróbujmy to rozgryźć.

Jak gotować bulion z kurczaka?

Przed gotowaniem kurczak musi być rozmrożony, wyczyszczony i dokładnie spłukany, a następnie włożyć na patelnię z zimną wodą. W różnych wskazówkach dotyczących gotowania bulionu z kurczaka często zaleca się umieszczanie kurcząt o wadze około 1 kg w 2,5 - 3 litrach wody. W bulionie zazwyczaj dodaje się marchewki, pokrojone w cienkie koła, korzeń pietruszki, łuski cebuli, czarny pieprz i groszek. Możesz przejść przez zwykłe przyprawy do sklepu. Nie zapomnij solić! Po prostu nie przesadzaj, w przeciwnym razie brak zaleceń, jak gotować bulion z kurczaka, nie uratuje twoje danie.

Musisz postawić garnek na silny ogień, poczekać aż woda się zagotuje, a dopiero potem go obrócić. Bulion powinien być szczelnie przykryty pokrywką. Wielu woli gotować bez pokrywki, wierząc, że woda gromadząca się wzdłuż krawędzi i kapie z powrotem do garnka, znacznie psuje smak potrawy. Konieczne jest dalsze gotowanie bulionu, okresowe usuwanie uformowanej pianki z jej powierzchni, aż kurczak zostanie całkowicie ugotowany. Jest to łatwe do sprawdzenia za pomocą zwykłego widelca: powinien on łatwo przejść do mięsa drobiowego.

Ile czasu zajmuje gotowanie bulionu z kurczaka?

Pytanie, ile czasu gotować bulionu z kurczaka, trudno jednoznacznie odpowiedzieć. Wszystko zależy od wielkości i wieku ptaka. Ile bulionu z kurczaka ugotujesz, będzie miał ten sam efekt na jakim wybranym ptaszku. Możesz ugotować kurczę brojlerów w zaledwie 40 do 50 minut. Ale gotowanie kurczaka z drugiej kategorii zajmie znacznie więcej czasu - 2-3 godziny. Jeśli gotujesz uda, piersi lub filety osobno, nie powinno to zająć więcej niż pół godziny, skrzydła - 20-25 minut.

Jak podawać bulion z kurczaka?

Gotowy kurczak musi być usunięty, a bulion chłodny i odcedzony. Pytając, jak gotować bulion z kurczaka, nie zapominaj o tym, jak prawidłowo podawać go do stołu. Możesz włożyć makaron lub grzanki (kawałki białego lub czarnego chleba, posypać cienką warstwą startego sera i upiec w piekarniku lub kuchence mikrofalowej). Bulion może być również ozdobiony gałązką pietruszki lub kopru, a także pół jajek.