Czyszczenie dywanów jest kosztowną gratką. Przestrzegając prostych zasad, możesz łatwo poradzić sobie z usuwaniem plam w domu.

Podstawy pielęgnacji dywanów

Właściwa pielęgnacja produktu dywanowego zachowa swój pierwotny wygląd przez wiele lat. Odkurzanie musi być wykonywane regularnie. Nie należy wkładać butów zewnętrznych na powłokę, lepiej też zdejmować pantofle. Detergenty są bardziej odpowiednie dla dywanów syntetycznych, ale nie są naturalne. Nałóż środek do usuwania plam, po jakimś czasie wymieszaj to miejsce szmatką (ręcznikiem), pozostałości plamy usuwamy proszkiem i szczotką. Modele wełniane boleśnie tolerują ingerencję mydła i wody. Stare, wysuszone miejsca są znacznie trudniejsze do usunięcia niż nowe.

Jak łatwo wyczyścić dywan? Nie używaj gorącej wody i szczotek z twardymi zębami - uszkodzą kosmki. Kierunek ruchu podczas czyszczenia powinien przebiegać wzdłuż powłoki. Miejsce leczenia nie powinno być suszone za pomocą suszarki do włosów, produkt powinien naturalnie wysychać.

Jak wyczyścić dywan z plam?

Istnieje wiele sposobów czyszczenia dywanów w domu. Skutecznym sposobem zwalczania zanieczyszczeń jest amoniak. Na 1 litr wody potrzebujesz 2-3 łyżki. łyżki. Zwilżyć pędzel w roztworze i zabezpieczyć plamę, wytrzeć powierzchnię suchą szmatką. Te same manipulacje można wykonać z następującą spójnością: 2 łyżeczki kwasu cytrynowego i 1 łyżka. łyżkę soli miesza się z 1 litrem zimnej wody.

Mold jest usuwany za pomocą nadtlenku wodoru, ale najpierw sprawdź jego działanie w miejscu niewidocznym dla oczu. Innym sposobem - 5 litrów ciepłej wody zajmie pół szklanki sody oczyszczonej. Emulsję nakłada się na powłokę przez 30 minut, a następnie usuwa.

Tarte mydło łączy się z ciepłą wodą i łyżką terpentyny na tłuste plamy. W tym przypadku należy również zastosować odpowiednią obróbkę kredą lub talkiem. Z wina na pałacu będzie można zaoszczędzić proszek zmieszany z wodą sodową. Krew wyświetlane tylko przy zimnej wodzie z mydłem. Plamy po kawie są wyświetlane przez glicerynę, a następnie miejsce musi być traktowane mieszaniną amoniaku i wody.