ile dni trwa krew po poronieniu Niemal każda kobieta w ciąży staje przed groźbą poronienia. Według statystyk, w około 7 z 20 ciąż kończy się proces ciąży płodowej spontaniczna aborcja (Poronienie występuje przed 22 tygodniem ciąży).

Krwawa wydzielina po poronieniu jest normą?

Bardzo wiele kobiet, które doświadczyły poronienia, jest zainteresowanych tym, ile dni po tym naruszeniu płynie krew i dlaczego się wyróżnia.

Kiedy płód w łonie matki zostaje odłączony od łożyska, dochodzi do naruszenia integralności naczyń krwionośnych, z którymi jest przepuszczany. W rezultacie powstaje prawie otwarta rana, która krwawi. Głównym zadaniem lekarzy w tym przypadku jest zapobieganie infekcji.

Jeśli mówimy o tym, ile dni po spontanicznym poronieniu idzie krew, to ten parametr jest indywidualny. W normie czas trwania nie powinien przekraczać 5-10 dni. W przypadkach, gdy po poronieniu krew jest dłuższa niż 14 dni, należy skonsultować się z ginekologiem. W takich sytuacjach istnieje wysokie prawdopodobieństwo zakażenia wewnętrznych narządów rozrodczych, które obserwuje się, gdy część płodu pozostaje w macicy.

Dlatego, jeśli kobieta krwawią po poronieniu przez długi czas, a ponadto, ten stan postępuje (letarg, senność, zawroty głowy, pojawiają się bóle głowy). te objawy mogą wskazywać na rozwój wewnętrznego krwawienia.

Co wpływa na czas wypisu po aborcji?

Aby odpowiedzieć na pytanie, ile dni po poronieniu powinna nastąpić krew, należy wiedzieć, czy przeprowadzono czyszczenie, czy nie. Faktem jest, że tej manipulacji towarzyszą urazowe tkanki macicy. W wyniku tego, - podświetlanie bardziej obfite i często mają dłuższy czas trwania. po poronieniu, ile dni powinna być krew

Ponadto należy wziąć pod uwagę inne czynniki, które bezpośrednio wpływają na długość krwi po poronieniu, więc nie uprawiaj seksu już po kilku dniach. Trzeba czekać 2-3 tygodnie, a lepiej miesiąc. Zwiększenie napięcia mięśniówki macicy zwiększa jedynie objętość wydalin i ich czas trwania.

Dlatego wypisanie po poronieniu jest normą. Dlatego kobieta nie powinna się martwić, gdy się pojawiają. Jedyną rzeczą niezbędną do kontrolowania czasu ich trwania i jeśli trwają dłużej niż 2 tygodnie - będzie szukać pomocy medycznej.