Skrobanie macicy jest powszechną procedurą medyczną, która jest przeprowadzana za pomocą specjalnych narzędzi chirurgicznych i jest interwencją operacyjną, której towarzyszą wszystkie istotne cechy okresu pooperacyjnego. Skrobaniu towarzyszy instrumentalne otwieranie szyjki macicy, co powoduje silny ból, więc przy braku kategorycznych przeciwwskazań, zabieg wykonuje się w znieczuleniu ogólnym. Sukces operacji zależy od wielu czynników - zarówno od jakości i profesjonalizmu jej działania, jak i od cech kobiecego ciała i obecności współistniejących chorób.

Naturalne efekty to wyładowanie po wyłyżnięciu. Każda kobieta, która przeszła tę procedurę powinna być świadoma charakteru i czasu wypisu, aby nie przegapić początku rozwoju procesu zapalnego i innych zmian patologicznych.

Istnieją dwa rodzaje takiej operacji - diagnostyka medyczna i oddzielne kiretaż diagnostyczny, ale zgodnie z techniką procedura ta jest identyczna z aborcją medyczną. Niezależnie od celu manipulacji, polega ona na usunięciu funkcjonalnego błony śluzowej macicy z macicy, po czym jama jest ciągłą krwawiącą raną. Dlatego izolacja po diagnostycznym łyżeczkowaniu i wyłyżnięciu zamrożonej ciąży ma taki sam charakter i cechy, ponieważ te dwie procedury, mimo że realizują różne cele, są takie same w wykonaniu. Różnica dotyczy tylko ilości treści do usunięcia.

Jakie zrzuty po skrobaniu są normalne?

Stan macicy po zabiegu kiretażu nie różni się zbytnio od stanu w okresie zakończenia cyklu, ponieważ podczas menstruacji warstwa funkcjonalna również jest odrzucana. Czas trwania miesiączki dla każdej kobiety jest indywidualny i jest regulowany przez aktywność przysadki i hormonów. Można więc powiedzieć, że wyładowanie po wyłyżnięciu jest podobne do menstruacji.

Ile wynosi wybór po skrobaniu?

Zwykle krwawienie po kiretażu nie ma nieprzyjemnego zapachu i trwa około sześciu dni. Wtedy ich intensywność i objętość maleją, zyskują niematerialny charakter i wkrótce przestają. Zazwyczaj wyładowanie krwi po wyłyżnięciu nie powinno trwać dłużej niż 10 dni. Mogą im towarzyszyć łagodne bóle w dolnej części brzucha iw okolicy lędźwiowej, co wskazuje na zmniejszenie się macicy.

ból i wydzielina po łyżeczkowaniu

Po ustaniu krwawego wyładowania, przy braku powikłań, normalne białe i śluzowe wyładowania zostają przywrócone ponownie po skrobaniu.

Jakie inne wydzieliny mogą wystąpić po wyłyżnięciu?

  • brązowe wyładowanie po skrobaniu sugeruje, że krew już zaczęła się krzepnąć i wkrótce się skończy;
  • bóle i obfite krążenie krwi po łyżeczce wskazują na obecność powikłań, których przyczyną mogą być aseptyczne zaburzenia podczas operacji, a także pozostałości komórki jajowej w macicy. W tym przypadku wyładowanie zawiera skrzepy, któremu towarzyszy nieprzyjemny zapach, przypominający ten, który pochodzi ze zepsutego mięsa i podwyższoną temperaturę ciała. Kiedy pojawią się te objawy, należy natychmiast skontaktować się ze specjalistami, może być konieczne ponowne skrobanie;
  • żółte wydzielanie po łyżeczce wskazuje, że do organizmu wprowadzono infekcję i wymagane jest leczenie farmakologiczne.