przez ile aktów mifepristonu Lek Mifepristone jest wyznaczany przez ginekologów w różnych sytuacjach, od aborcji we wczesnym okresie ciąży po stymulację procesu porodu. Każda kobieta przepisana temu poważnemu lekowi zastanawia się, kiedy można spodziewać się pożądanego efektu.

Jak długo rozpoczyna się Mifepristone po zakończeniu ciąży?

Nie można jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, kiedy Mifepriston zaczyna funkcjonować w momencie zakończenia ciąży na wczesnym etapie. Ponieważ ciało każdej kobiety jest indywidualne, ten okres może być inny.

Zgodnie z instrukcją użytkowania maksymalne stężenie Mifepristonu we krwi przyszłej matki osiąga się po 4 godzinach. Okres półtrwania leku z kolei wynosi 18 godzin. Jednak większość lekarzy, którzy przepisują ten lek do nieosiągalnych celów, odpowiadając na pytanie o to, ile godzin Mifepriston zaczyna działać, wskazują liczbę 24. Ten wskaźnik jest uśredniony, a około połowa kobiet ma inny wpływ na lek.

W większości przypadków, drugi dzień po zażyciu jednej tabletki, przy braku pożądanego efektu. Jeżeli w wyniku dwukrotnego użycia leku po 48 godzinach nie było eliminacji płodowego jajeczka z organizmu przyszłej matki, zaleca się przerwanie ciąży w inny sposób. Zrób to tylko pod ścisłym nadzorem specjalisty.

Ile działa Mifepriston, aby stymulować poród?

Aby spowodować aktywność zawodową w odpowiednim czasie, ciężarna kobieta powinna zażywać 200 mg tego leku. Dokładnie dzień później następna mama powinna wypić kolejną tabletkę. W wyniku podwójnego spożycia tego leku, którym jest sztuczny steroidowy anty-gestagen, zwiększa się kurczliwość mięśniówki macicy, co powoduje skurcze macicy. To z kolei pociąga za sobą otwarcie szyi, oderwanie łożyska i początek ruchu dziecka przez kanał rodny.

Podobnie jak w poprzednim przypadku, jasne jest, jak szybko działa Mifepriston stymulacja porodu, to nie jest możliwe. Średnio okres pomiędzy początkowym przyjmowaniem leku a początkiem porodu wynosi 40 do 72 godzin. Jeśli w tym czasie nie ma znaczących zmian, lekarz może dodatkowo przepisać wprowadzenie oksytocyny do przyszłej matki.