kiła Syfilis to niebezpieczna przewlekła choroba zakaźna weneryczna. Czynnikiem powodującym poważną chorobę jest bladą treponema. Choroba może wpływać zarówno na skórę, jak i na błony śluzowe organizmu.

W późnych stadiach choroby rozpoczynają się nieodwracalne zmiany, charakteryzujące się zmianami narządów wewnętrznych, tkanek kostnych i układu nerwowego.

Infekcja kiły może dotyczyć seksu bez zabezpieczenia, seksu oralnego lub analnego. Kiła jest przenoszona z matki na płód.

Są trzy stadia choroby - pierwotna, wtórna i trzeciorzędowa.

W jaki sposób manifestuje się syfilis?

Okres inkubacji wynosi od 14 do 40 dni. Objawy choroby kiły zależą od określonego okresu choroby.

Tak więc, w pierwszym stadium choroby występuje ciężki wrzód - bolesny wrzód o dość gęstej podstawie w miejscu kontaktu z zakażonym pacjentem. Węzły chłonne najbliższe wzrostowi wrzodu. Następnie w ciągu miesiąca owrzodzenie stopniowo się zaciska. Ale pacjent zaczyna odczuwać ataki słabości i zawrotów głowy. Czasami temperatura wzrasta.

Na drugim - czwarty miesiąc po zakażeniu rozpoczyna się kiła wtórna. Okres ten charakteryzuje się wzrostem węzłów chłonnych i wysypki w całym ciele. Pacjent czuje się źle, często temperatura wzrasta. W niektórych przypadkach zaczyna się utrata włosów.

W przypadku braku leczenia przez wiele lat zaczyna się trzeci etap - najbardziej niebezpieczny. Oznaki kiły na tym etapie - patologiczne zmiany w tkance kostnej, narządach wewnętrznych. konsekwencje kiły Choroba wpływa również na mózg i rdzeń kręgowy.

Konsekwencje kiły

Wyzwolony stan prowadzi do trzeciego etapu, który często jest obarczony śmiertelnym wynikiem. Istnieje również ryzyko zakażenia płodu w czasie ciąży. Wrodzona kiła często prowadzi do nieodwracalnych zmian w ciele dziecka.

Współczesna medycyna pozwala pokonać straszną chorobę. Ale im więcej poprosisz o pomoc, tym dłuższy będzie kurs leczenie.