Miramistin jest lekiem antyseptycznym o szerokim spektrum działania przeciwko różnym drobnoustrojom. W ginekologii Miramistin jest stosowany jako rozwiązanie, rzadziej jako maść. Roztwór jest substancją czynną o stężeniu 0,01%, więc przed użyciem nie wymaga ponownego rozcieńczenia.

Wskazania do stosowania

Zastosowania Miramistin w ginekologii przedstawiono w następujących warunkach:

  1. Do leczenia (patologia pochwy związana z procesem zapalnym, w tym drożdżak, choroby zapalne w wyściółce macicy, urazy i rany gnijące w okresie poporodowym).
  2. Do profilaktyki (zakażenie poporodowe, jak również infekcje przenoszone drogą płciową ).

Podczas stosowania leku, występowanie skutków ubocznych nie jest rejestrowane z wyjątkiem indywidualnej nietolerancji. Stosowanie w czasie ciąży i dla kobiet w okresie laktacji jest dopuszczalne.

Metody aplikacji

Ważne jest, aby zrozumieć, jak stosować Miramistin w ginekologii, ponieważ wynik leczenia zależy od prawidłowego zastosowania. Istnieje kilka sposobów wykorzystania Miramistin w ginekologii, a oto niektóre z nich:

  1. Douching rozwiązanie. Często tę metodę stosuje się w celu zapobiegania zakażeniom narządów płciowych. W takim przypadku, nie później niż dwie godziny po stosunku płciowym, wargi sromowe i skóra w okolicy krocza są leczone roztworem. A także podlewamy waginę. Aby uzyskać najlepszy efekt, zaleca się zachować cierpliwość przez około dwie godziny i nie chodzić do toalety.
  2. Wprowadzenie do pochwy wacika. W tym samym czasie stosuje się do niego obficie narkotyk. Za pomocą tamponów z Miramistin stosowanych w ginekologii można wyeliminować objawy zapalenia pochwy, zapalenie jelita grubego, zapalenie błony śluzowej macicy. Stosuj codziennie przez około tydzień, według wskazań - dłużej.
  3. Elektroforeza z lekiem zalecana jest w przypadku chorób zapalnych narządów miednicy. Średnio potrzebujesz około 10 zabiegów. Wynik jest lepszy w przypadku złożonego leczenia w połączeniu z innymi lekami.
  4. Wprowadzenie rozwiązania w cewce moczowej. Ta metoda podawania jest wskazana zarówno w zapobieganiu infekcjom, jak iw leczeniu zapalenia cewki moczowej. miramistin maść w ginekologii
  5. Maść Miramistin w ginekologii jest stosowany znacznie rzadziej niż rozwiązanie. Zasadniczo ta postać farmakologiczna jest stosowana w leczeniu stłumionych urazów poporodowych, z uszkodzeniem tkanek w kroczu. Maść nakłada się bezpośrednio na rany lub gaziki, które pokrywają uszkodzony obszar. Czas trwania takiej terapii zależy od uzyskanego efektu.

Pomimo nieszkodliwości leku, przed zastosowaniem Miramistin w ginekologii do chorób zakaźnych, konieczne jest skonsultowanie się z lekarzem. Jest to konieczne, aby nie przeoczyć poważniejszych chorób, które mogą rozpocząć się od całkowicie nieszkodliwych objawów.