Główne powody toksyna jeszcze nie wiadomo, ale objawy zatrucia są związane z hormonalną zmianą organizmu i zmianami w metabolizmie wody, soli, węgla, tłuszczu i białka.

Przyczyny Toksyczności w 14 tygodni

Toksyczność zwykle kończy się przed 13 tygodniem, a nudności w 14 tygodniu są rzadkością. Jeśli w początkowych stadiach zatrucia występuje ponad 90% kobiet, to w 14 i późniejszym okresie choroby może to być spowodowane innymi chorobami. Zwykle kobieta nie jest chora w 14 tygodniu ciąży, ponieważ do tego czasu kończy się zatrucie, wraz z końcem tworzenia się łożyska.

Ale czasami zatrucie może trwać do 18 tygodni, bardzo rzadko. poranna choroba może kontynuować całą ciążę. Czynnikami przyczyniającymi się do dłuższego przebiegu zatrucia są choroby przewodu pokarmowego, w tym zespół wątroby i asteniczny u kobiety.

Stopnie zatrucia

Ciężkość zatrucia, w tym 14 tygodnia ciąży, determinowana jest nie tylko tym, że kobieta ma nudności rano, ale ile razy dziennie dochodzi do wymiotów.

  1. Na przykład przy pierwszym stopniu zatrucia wymioty występują do 5 razy dziennie.
  2. Z drugim stopniem - do 10 razy dziennie.
  3. Z trzecim - do 25 razy dziennie.

Ponadto, stopień zatrucia jest determinowany przez ogólne samopoczucie kobiet i utratę wagi.

  1. W pierwszym stopniu stan zdrowia jest zadowalający, a ubytek masy dochodzi do 3 kg.
  2. W drugim stopniu praca układu sercowo-naczyniowego, jak również ogólne samopoczucie jest lekko zaburzona, a utrata masy ciała w ciągu 2 tygodni wynosi od 3 do 10 kg.
  3. W trzecim stopniu zatrucia, ogólny stan zdrowia kobiety jest słaby, ciśnienie spada, temperatura ciała może wzrosnąć, układ nerwowy jest zahamowany, nerki są zaburzone, a utrata masy ciała przekracza 10 kg.