Jednym z najważniejszych badań, które mogą ostrzec kobietę ciężarną przed niebezpiecznymi dziedzicznymi chorobami, jest biopsja kosmówki.

Odkryjemy istotę tego procesu - biopsja kosmówki kosmówki jest specjalnym testem, który pozwala zdiagnozować stan dziecka w czasie testów. Jest wykonywany podczas ciąży w 9-12 tygodniach embrionalnych pod kontrolą USG. Wyniki biopsji kosmówki można uzyskać po 2-3 dniach. Nakłucia kosmówki pobierane są w objętości 1-15 mg z częstotliwością uzyskania wymaganej ilości do analizy kosmówki kosmicznej: 94-99,5%.

Wskazania i przeciwwskazania do analizy kosmówki kosmówki

Test pozwala zidentyfikować z góry możliwe problemy związane z genetyką dziecka. Szczególnie ważny jest test w obecności chorób dziedzicznych u krewnych przyszłej matki lub ojca płodu.

Wskazanie do testu:

 • wiek matki oczekującej w wieku 35 lat i starszych;
 • przewóz mutacji genu lub nieprawidłowości chromosomów;
 • wyniki sonografii;
 • Pomiary przestrzeni kołnierza są mniejsze niż 3 mm w ciągu 10-14 tygodni.

Również wskazaniem do punkcji jest przeciążony genetyczny lub położniczy wywiad (obecność w anamnezie wniosku, że dziecko może urodzić się z VLP, monogenną lub chromosomową chorobą).

Przeciwwskazaniem do testu może być:

 • gorączkowy stan kobiety;
 • wypływ krwi z dróg rodnych;
 • zaostrzenie chorób przewlekłych;
 • ciężka niekompetencja szyjki macicy;
 • niedostępność tkanki kosmówkowej;
 • zakaźne zmiany skórne przedniej ściany brzusznej;
 • wyraźny proces adhezji w małej miednicy.

Analiza Chorion

Analiza kosmówki jest biopsją kosmków kosmówki, a mianowicie zewnętrznej błony pokrytej kosmkami. Może być przeprowadzona metodami przezsercowymi i transabdominalnymi. Wariantem przejściowym jest ogrodzenie kosmków przez cewnik lub kleszcze biopsyjne przez szyjkę macicy. W metodzie transabdominalnej próbki są pobierane przez przednią jamę brzuszną za pomocą długiej cienkiej igły. Wybór metody zależy od lokalizacja kosmówki w macicy.

Ktokolwiek wykonał biopsję kosmówki, wie, że analiza kosmków kosmówkowych, głównie we wczesnych stadiach ciąży, gwarantuje szybki wynik, test DNA (test na ojcostwo) i określenie płci płodu .

Biopsja czaszki - możliwe konsekwencje

Praktyka pokazuje, że biopsja kosmków kosmówki lub amniopunkcja jest raczej bezbolesna i bezpieczna na dzisiaj. W ten sposób daje dość dokładne wyniki. Biopsja kosmówki podczas ciąży nie uszkadza płodu. kosmki, które są brane do testu, znikają wraz z rozwojem płodu, analiza ta nie stwarza zagrożenia ciąży (maksymalnie 1%). Odsetek poronień jest tak mały, a wynik jest tak dokładny, że wiele kobiet decyduje się podjąć ryzyko i dowiedzieć się o diagnozie płodu tak wcześnie, jak to możliwe. A jednak lekarze ostrzegają przed możliwymi powikłaniami, takimi jak ból, infekcja, krwawienie, aborcja, które mogą wystąpić po diagnozie Analiza Chorion test.

Czy wykonać biopsję biopsji?

Niezależnie od tego, czy wykonać biopsję kosmówki, czy nie, decyzję może podjąć tylko kobieta, biorąc pod uwagę porady lekarza i analizując możliwe ryzyko. Współczesna medycyna dokłada wszelkich starań, aby wykluczyć możliwość narodzin dziecka z rozwiniętymi dziedzicznymi chorobami i negatywnymi mutacjami chromosomalnymi. Diagnostyka i testy sugerujące, że przyszłe matki w ośrodkach medycyny reprodukcyjnej mogą pozwolić na uniknięcie możliwych odchyleń w rozwoju płodu i zapewnić narodziny zdrowego dziecka.