po zbadaniu plamienia ginekologa podczas ciąży Dość często w czasie ciąży, po badaniu ginekologicznym, matki oczekujące skarżą się na krwawienie z pochwy, które pojawia się dosłownie 10-20 minut po zabiegu. W większości przypadków tego rodzaju zjawisko nie dotyczy naruszeń. Faktem jest, że szyjka macicy jest bardzo bogato zaopatrzona w naczynia krwionośne różnych kalibrów. Podczas badania możliwe jest zranienie błony śluzowej tego narządu rodnego, w wyniku czego krew jest odprowadzana z pochwy.

Z tego powodu, po badaniu kobiety w ciąży w fotelu ginekologicznym może pojawić się krew?

Pojawienie się krwawienia po badaniu w czasie ciąży jest najczęściej spowodowane zastosowaniem lustra ginekologicznego w tej procedurze. To właśnie to narzędzie może spowodować uszkodzenie szyjki macicy. W takich przypadkach objętość krwi wydzielanej jest niewielka - dosłownie 1-2 krople szkarłatnej krwi na uszczelce. Z reguły takie zrzuty zatrzymują się na własnych 2-3 dni po badaniu.

Ponadto po pobraniu można obserwować wypływ krwi z pochwy. W tej procedurze komórki błony śluzowej są zdrapywane, co może ostatecznie ulec uszkodzeniu.

Jaki może być niebezpieczny wygląd krwi po przeprowadzeniu kontroli w czasie ciąży?

39. tydzień ciąży po badaniu Tego rodzaju zjawisko jest szczególnie niebezpieczne bezpośrednio na początku ciąży, w krótkim czasie i może prowadzić do rozwoju poronienie samoistne, który rozwija się w rezultacie krwawienie z macicy.

Jeśli zaobserwowanie plam po kontroli nastąpi w 39 lub 40 tygodniu ciąży, to z reguły są one sygnałem wczesnego rozpoczęcia porodu, co jest w tej chwili całkiem do przyjęcia. Warto również zauważyć, że dość często badanie ginekologiczne kobiety ciężarnej przez długi czas jest bodźcem do zwiększenia napięcia macicy, w wyniku czego integralność małych naczyń krwionośnych szyjki macicy i pojawienie się krwi z pochwy może być zagrożona.