zachowanie dziecka przed porodem Jest wiele znaków, które mówią przyszłemu matce, że już niedługo urodzi dziecko. W szczególności kobieta często rozumie, że nadszedł czas, aby udać się do szpitala położniczego, w oparciu o zmienione zachowanie dziecka przed porodem.

W tym artykule powiemy Ci, jak przyszłe dzieci najczęściej zachowują się tuż przed porodem i na co matka powinna zwrócić uwagę, aby nie przegapić zwiastunów nieuchronnej pracy.

Zachowanie płodu przed porodem

Po raz pierwszy przyszła matka zauważa, że ​​charakter ruchów i zachowanie jej dziecka zmieniło się nieco na 2-3 tygodnie przed pojawieniem się okruchów. Wynika to z faktu, że żołądek kobiety opada, w wyniku czego kości miednicy zaczynają ograniczać aktywność przyszłego dziecka i uniemożliwiają mu zbyt częste poruszanie się.

Nie oznacza to jednak, że płód w łonie całkowicie ustępuje. W rzeczywistości kobieta w ciąży nadal odczuwa jego ruchy, jednak teraz są bardziej jak intensywne wstrząsy, które występują rzadziej niż wcześniej.

Bardzo często takie ruchy powodują silny dyskomfort dla przyszłej matki, ponieważ dziecko może dotykać narządów wewnętrznych stopami. W szczególności, po naciśnięciu na pęcherz, kobieta zaczyna odczuwać nie tylko wyraźny ból, ale także nagłą potrzebę oddania moczu.

W przyszłości zachowanie dziecka przed narodzinami, zarówno chłopca, jak i dziewczynki, w zasadzie się nie zmienia. Tymczasem, jeśli dziecko jest wystarczająco duże, będzie ono coraz bardziej zatłoczone w macicy, co spowoduje częstotliwość szarpnięć się zmniejszy.

zachowanie płodu przed porodem Mimo to dziecko nie powinno stać się zbyt opieszałe. Jeśli przyszła matka odczuwa mniej niż 6 zaburzeń swojego dziecka dziennie, należy skonsultować się z lekarzem, aby sprawdzić, czy wszystko jest w porządku z nienarodzonym dzieckiem.

W niektórych sytuacjach płód przed porodem nie ustępuje, ale nadal porusza się tak aktywnie, jak przedtem. Z reguły oznacza to jedynie, że jest wolny i wygodny w łonie matki i nie jest oznaką żadnego niebezpieczeństwa. Jeśli jednak zachowanie dziecka przed narodzinami niespodziewanie się zmieniło, w wyniku tego intensywność jego ruchów zwiększony zaleca się natychmiast skontaktować się z ginekologiem.