Toksykoza u kobiet w ciąży - bardzo powszechne zjawisko. Wynika to z faktu, że ciało kobiety w ciąży dostosowuje się do nowego stanu. A jeśli w pierwszym trymestrze proces ten jest całkiem naturalny, to w drugim trymestrze lekarze zaczynają się niepokoić.

Co to jest niebezpieczna toksyna?

Jeśli toksykoza jest przyczyną zbyt częstych wymiotów - odwadnia organizm. U kobiet zmniejsza się apetyt, procesy metaboliczne są zaburzone, w wyniku czego zmniejsza się masa ciała. Ponadto toksykoza dotyka nie tylko przyszłą matkę, ale także dziecko. W drugiej połowie ciąży toksykoza może powodować obrzęk, nefropatię, rzucawkę.

Przyczyny zatrucia

Dokładne przyczyny nudności podczas ciąży nie zostały jeszcze ustalone. Wiadomo tylko, że jest to reakcja organizmu na rozwój płodu. Ale aby dokładnie powiedzieć, dlaczego zatrucie jest niemożliwe, przyczyniają się do tego tylko:

  1. Po poczęciu płód stopniowo rozwija się w macicy, ale aż do 16 tygodni jego łożysko nie jest tak rozwinięte, aby chronić ciało kobiety w ciąży przed produktami metabolicznymi wydzielanymi przez dziecko. Dlatego, dostając się bezpośrednio do krwi, powodują odurzenie.
  2. Drugą przyczyną zatrucia są zmiany hormonalne zachodzące podczas ciąży. Zmiany te prowadzą do zaostrzenia wszystkich uczuć i emocji. Kobiety w ciąży zaostrzyły zmysł węchu i dotyku. Dlatego ostre zapachy drażnią tkanki krtani, powodując wymioty.
  3. Dziedziczność. Lekarze zauważyli związek podatności genetycznej z podwyższonymi wartościami toksycznymi. Najczęściej, jeśli matka miała silną toksyczność podczas ciąży, to prawdopodobnie jej córeczka również będzie miała poważną ciążę. Często mdłości obserwuje się u kobiet prowadzących niewłaściwy sposób życia. I ich zatrucie, często objawia się w drugim trymestrze ciąży.

Toksyczność - objawy

Wiele kobiet skarży się na następujące objawy:

  • senność;
  • słabość;
  • drażliwość;
  • zwiększone wydzielanie śliny;
  • wymioty;
  • utrata apetytu;
  • nudności i inne

Wszystkie te stany są standardowymi objawami zatrucia u kobiet w ciąży, które nie powodują żadnych obaw dotyczących zdrowia kobiety i płodu. Ponadto rzadko występują bardziej złożone zaburzenia, takie jak dermatoza, astma ciężarna, tężyczka i osteomalacja.

Poranne zatrucie jest najbardziej widoczne u kobiet w ciąży. Występuje u około 70% kobiet i niepokoi kobiety w ciąży od 6 do 12-13 tygodni ciąży. Zwykle nudności pojawiają się po przebudzeniu i kończą w środku dnia. W ciężkich przypadkach przyszłe matki mają wieczorem zatrucie.

Do pracy z toksykozą

Dla wielu współczesnych kobiet, ciąża nie jest powodem do opuszczenia pracy lub nauki. Doskonale łączą karierę lub twórczy rozwój ze swoją pozycją. Jak połączyć pracę z toksykozą?

Jednak na początku dobrze byłoby zrobić krótką przerwę i przygotować się psychicznie i fizycznie poranna toksyka stan podczas ciąży. Powinieneś również częściej oddychać świeżym powietrzem, dobrze zjeść i odpocząć, gdy poczujesz taką potrzebę. Jest to całkiem możliwe w przypadku udanego szeregu okoliczności - w pracy przyjdą one na twoją pozycję, zwolnią okres toksykologii lub zmniejszą zakres obowiązków.

Czy dają one zwolnienie chorobowe z powodu zatrucia?

Szpital może być udzielony tylko wtedy, gdy istnieje zagrożenie poronieniem, a kobieta w ciąży musi udać się do szpitala w celu zachowania. W przeciwnym razie kobieta będzie działała jak zwykle. Wyjątek stanowią pracownicy wykonujący niebezpieczne prace, z podnoszeniem ciężarów lub innymi obowiązkami zagrażającymi matce lub dziecku. W takim przypadku ciężarna kobieta, na zalecenie lekarza, powinna zostać przeniesiona do mniej ciężkiej pracy.