objawy ciąży w 1. tygodniu po poczęciu W większości przypadków kobieta dowiaduje się o początku ciąży tylko z początkiem opóźnienia. Występuje mniej więcej w ciągu 2 tygodni od momentu otrzymania aktu seksualnego. Jednocześnie wiele osób interesuje się pytaniem, czy istnieją cienie i objawy, które pojawiają się 1 tydzień po poczęciu. Spróbujmy zrozumieć ten problem i nazwać te najbardziej oczywiste.

Co może wskazywać na początek ciąży w krótkim okresie?

Przede wszystkim należy zauważyć, że objawy w pierwszym tygodniu ciąży są słabo wyrażone, a większość oczekujących matek może po prostu nie zwracać na nie uwagi, spisując wszystko w zbliżającym się miesiącu.

Jeśli mówisz konkretnie o objawach ciąży, które są już obserwowane w 1 tygodniu ciąży, warto wspomnieć:

  1. Nerwowość. Oznacza to różne rodzaje uczuć i doświadczeń, które nie mają podstaw: uraza, niezadowolenie z ich wyglądu. Ogólnie rzecz biorąc, są one bardzo podobne do zespołu napięcia przedmiesiączkowego, który obserwuje się u kobiet co miesiąc.
  2. Zwiększony apetyt. Większość kobiet zauważa nagły, nagły wzrost apetytu.
  3. Zmiana preferencji smakowych . Często pojawia się awersja do uprzednio ukochanych potraw i produktów. Przyszła mama chce czegoś egzotycznego i niezwykłego.
  4. Pojawienie się nudności. Zaczyna się od nieprzyjemnych doznań w żołądku rano, zaraz po przebudzeniu. Następnie po jedzeniu mogą wystąpić pewne nudności. Wszystko to może wskazywać na początkową toksykozę, której szczyt przypada dokładnie w połowie pierwszego trymestru.
  5. Wzrost liczby oddawanych moczów można również przypisać symptomom ciąży, która pojawia się we wczesnych stadiach, już dosłownie, od 1 tygodnia. Często przyszłe matki, nie wiedząc jeszcze o swojej ciekawej sytuacji, zauważają, że po przejściu do toalety odczuwają niekompletną pustkę pęcherza. Dlatego po krótkim czasie ponownie pojawia się pożądanie.
  6. Zwiększona wrażliwość gruczołów sutkowych. Warto zauważyć, że u poszczególnych kobiet niemal natychmiast po poczęciu zaczyna pojawiać się ból piersi. Co więcej, jest znacznie wyraźniejszy niż ból obserwowany co miesiąc w drugiej fazie cyklu.
  7. Bolesność w podbrzuszu, związana z początkiem zmian hormonalnych. Intensywność jest bardzo podobna do tej, która zwykle pojawia się kilka dni przed miesiączką. Jednakże, gdy pojawia się ciąża, nie znikają i są obserwowane aż do samego opóźnienia, kiedy kobieta pojawia się i przeprowadza test ciążowy.
Co jeszcze może oznaczać ciążę w krótkim okresie?

Kobiety, które stale kontrolują swoje temperatura podstawowa, w takich przypadkach odnotowuje się wzrost jego wartości. Zwykle jest to 37,2-37,3 stopni. Jak wiadomo, w normie po przejściu owulacji wskaźnik ten zmniejsza się i nie przekracza 37. Dlatego pojawienie się na termometrze takich wartości może pośrednio wskazywać na zaistniałą koncepcję.

Ponadto, niektóre oczekujące matki w wieku 1 tygodnia są niezrozumiałe temperatura ciała. Jest to związane ze zmianą tempa procesów metabolicznych w ciele i jego reakcją na ciało obce, które w rzeczywistości jest jajem płodowym.

Niektóre kobiety mogą zauważyć, że rzuca je w upał, a następnie w zimnie, co jest spowodowane naruszeniem procesu termoregulacji w wyniku rozpoczęcia restrukturyzacji układu hormonalnego.

Tak więc, jak widać z artykułu, istnieje wiele symptomów, które można uznać za oznaki zaistniałej koncepcji. Jednak nie można ich uznać za wiarygodne. Dlatego 14 dni po stosunku seksualnym, z podejrzeniem ciąży, najlepiej wykonać test ekspresowy.