skąd wiesz, że jesteś w ciąży? Prędzej czy później każda dziewczyna zadaje sobie pytanie: skąd mam wiedzieć, czy jestem w ciąży? Nie ma znaczenia, czy ciąża jest pożądana, czy niepożądana, ponieważ w obu przypadkach chcesz być świadomy swojej "interesującej pozycji" tak wcześnie, jak to możliwe. Więc powiedz ci, jak wiedzieć, że jesteś w ciąży w krótkim omówieniu najczęstszych metod.

Sposoby sprawdzenia, czy jesteś w ciąży, czy nie

Najprostszą metodą, jak dowiedzieć się w domu, że jesteś w ciąży, jest zakup ekspresowego testu, który jest sprzedawany w każdej aptece. Jest to nie tylko najłatwiejsze podejście do problemu, ale także najtańsze, ponieważ testy budżetowe kosztują nie więcej niż 20-30r. Aby wykonać taki test, musisz zebrać poranną porcję moczu w zbiorniku, opuścić pasek testowy i odczekać kilka minut. Jeden pasek - dziecko się nie spieszy, dwa paski - dziecko jest już pod twoim sercem. Być szczęśliwym, czy nie, to twój wybór.

A skąd wiesz bez testu, że jesteś w ciąży?

Do tego potrzebujesz:

  1. Przekazanie laboratoryjnej analizy krwi z definicji HCG (ludzka gonadotropina kosmówkowa) - główny hormon ciąży (można to zrobić z minimalnym opóźnieniem, a nawet przed nim).
  2. Słuchaj swojego ciała, ponieważ on na pewno da sygnały o nowym życiu, które powstało w nim.

Jak dowiedzieć się, że kobieta jest w ciąży, przez pośrednie objawy:

  • po pierwsze, cykl miesiączkowy zawodzi (tak zwane "opóźnienie");
  • po drugie, dziwne wyładowanie w postaci żółtawego lub brązowawego śladu na praniu (to się nazywa "krwawienie z implantacji") może przeszkadzać;
  • po trzecie, podstawowa temperatura, mierzona w odbytnicy, wzrośnie po zapłodnieniu i pozostanie przez jakiś czas na poziomie 38 stopni;
  • po czwarte, może wystąpić częste oddawanie moczu, gaz, nudności, wymioty, zaburzenia smaku lub nadmierna wrażliwość węchowa;
  • po piąte, chroniczne zmęczenie, uczucie osłabienia, zły nastrój zaczyna nękać kobietę;
  • Po szóste, z reguły zwiększa się wrażliwość piersi, bóle w sutku, obrzęk piersi;
  • Po siódme, może być ból w okolicy lędźwiowej, macicy, która przy dużej intensywności powinna być powodem pójścia do lekarza.

Czasami dziewczynki pytają, jak się dowiedzieć, że jest w ciąży z bliźniakami. Odpowiedź jest prosta: musisz przejść procedurę USG (USG). Tylko ta metoda pomoże ci w udzieleniu odpowiedzi na to pytanie. Podejrzewane ciąże mnogie pomogą przekroczyć normę hCG w oczekiwanym okresie kilkukrotnie, w zależności od wyników laboratoryjnych badań krwi.

Kiedy dowiesz się, że jesteś w ciąży?

Ciąża nie może zostać ustalona natychmiast po poczęcie . Musi minąć pewien czas, zanim zapłodniona komórka jajowa zostanie wszczepiona do jamy macicy. Dopiero po tym dla kobiecego ciała pojawia się nowy okres. Potrzeba około 7-10 dni, aby przejść przez jajowody i przeniknąć do endometrium. Już w 3-5 dni po wszczepieniu badanie krwi może wykazać obecność zarodka. Niemożliwe jest, aby kobieta dowiedziała się do opóźnienia, że ​​jest w ciąży w wyniku prostego testu "domowego", ponieważ jej wyniki są wiarygodne dopiero od pierwszego dnia następnego miesięcznego okresu. kiedy dowiesz się, że jesteś w ciąży Wynika to z faktu, że stężenie hCG we krwi jest znacznie ważniejsze niż stężenie w moczu. Ultradźwięki stają się pouczające od piątego tygodnia ciąży.

Kobieta musi odnotować wszelkie zmiany, które jej się przytrafiają, ponieważ aby dowiedzieć się, że jest w ciąży przed miesiączką, może to zrobić jedynie kosztem uważnej postawy.

Często mężczyźni zastanawiają się, jak dowiedzieć się, czy dziewczyna jest w ciąży. Można również zalecić, aby zwracali uwagę na jej nastrój, dobre samopoczucie i zachowanie, ale najlepiej jest przeprowadzić analizę razem lub kupić szybki test.