Jarmuż morski nie ma jasnego i ponętnego smaku, mimo to powinien być włączony do diety. Wartością wodorostów jest to, że jest źródłem ważnych witamin i cennych minerałów. Biorąc to pod uwagę, lekarze przepisują ten produkt osobom z niedoborem chorób, pracy fizycznej, niedoborem witamin i problemami z tarczycy.

Ale po tym, jak dietetycy dowiedzieli się, ile kalorii kapusta morska , zaczęli polecać go tym, którzy chcą poprawić swoją wagę.

Laminaria to wodorosty morskie, które nie mają nic wspólnego z rodziną kapusty. Jednak właśnie pod tą nazwą zakorzeniła się w naszym regionie. Głównym składnikiem kapusty morskiej jest woda. 3% wodorostów to węglowodany, białka stanowią prawie jeden procent, a tłuszcz zawiera tylko 0,2%.

Ile kalorii jest w kapuście?

Najbardziej przyjemną rzeczą przy odchudzaniu jest to, że kelp zawiera mniej niż 25 kcal na 100 gramów. Sugeruje to, że do przetwarzania kapusty morskiej organizm będzie musiał wydać więcej kalorii, niż dostanie je z kapustą. Takie produkty są nazywane Żywność niskokaloryczna .

Laminaria często kupuje się w puszkach. Kalafonia w puszkach nie różni się od świeżych, nie każdy lubi zapach i smak wodorostów, więc nie męcz się swoim ciałem. Możesz zrobić pyszne sałatki z wodorostów. Jednak zawartość kalorii w produkcie wzrośnie. Kalorii kapusta morska z olejem rośnie znacznie i wynosi około 109 kcal. Kaloryczne wodorosty w języku koreańskim osiągają 72 jednostki. Dokładne liczby będą zależeć od konkretnych dodatków i sposobu przygotowania produktu.

Minimalna liczba kalorii w kapuście i duża liczba składników odżywczych sprawiają, że produkt ten jest niezwykle użyteczny dla wszystkich grup ludności.