Psychologowie nie przestają powtarzać: "myśli osoby są materialne". A jeśli przez cały czas myślisz o złych rzeczach, możesz znacznie komplikować swoje istnienie. Ale uczenie się, jak odnosić się do życia jest łatwiejsze, a widzenie tego w przeważającej części pozytywnych chwil nie jest takie łatwe. Chociaż to zadanie jest całkiem możliwe dla każdej osoby.

Moje motto - patrz na świat łatwiej!

Ale na początek konieczne jest określenie granic "uproszczenia". Co to znaczy "patrzeć na życie w prosty sposób"? Zostań niegrzeczny? Zejść do życia roślinnego, w tym zaspokojenia prostych potrzeb? Przestać podążać za moralnymi i etycznymi normami, które utrudniają życie i podążają tylko za nimi pragnienia ? Ale właśnie ta druga skrajność jest powodem nowych lęków, stresów i smutnych refleksji na temat bezwartościowości osobowości .

Łatwiej jest żyć - to znaczy każdego dnia znaleźć w nim powód do radości, który z kolei da siłę, by wytrzymać niepokój i stres. Każdy problem bierze powagę stopnia, który sami sobie dajemy. Jednak wiele z nich, które mogą wywołać panikę na temat wpływu chwili emocjonalnej, w ogóle często "rozpuszczają się" same. Dlatego, aby zacząć żyć łatwiej, musisz nauczyć się zarządzać swoimi emocjami i myślami.

Jak nauczyć się leczyć życie łatwiej?

Psycholodzy powinni rozwiązać problem, jak zacząć odnosić się do życia w prostszy sposób, łączyć się z opanowaniem umiejętności pozytywnego myślenia. Aby to zrobić:

  1. Przestań narzekać, starając się wzbudzić sympatię. A wszyscy okoliczni ludzie mówią, że dobrze ci idzie, a na końcu stanie się to prawdą.
  2. Przestań się trawić - tak, masz wady, bo nikt nie jest doskonały, ale nie powinieneś się nad tym rozwodzić. Skup się na swoich cnotach, często chwal się, przynajmniej mentalnie.
  3. spójrz na świat łatwiej
  4. Uwolnij żale, nie złość, nie buduj planów zemsty.
  5. Pamiętaj, aby zasnąć, przyjmij przydatną rekomendację od słynnej Scarlett O'Hara: "Zastanowię się nad tym jutro" i pamiętaj rosyjskie przysłowie: "poranek wieczoru jest mądry". Odłóż rozwiązywanie problemów globalnych na później, i na pewno większość z nich straci znaczenie w miarę upływu czasu.
  6. Upewnij się, że masz dużo odpoczynku, ogranicz praktykę odpoczynku wyłącznie na kanapie: częściej chodź na łono natury, chodź na spacer, chodź do kina, chodź na wystawy, chodź na imprezy towarzyskie, komunikuj się z dziećmi.