Vedy są starożytną nauką o świecie, jego strukturze i integralności. Psychologia wedyjska jest gałęzią Wed, nauką, która działa z ludzkim umysłem, studiuje i uzdrawia duszę. Każdy inny kierunek psychologii działa z ludzkim umysłem i, podobnie jak współczesna medycyna, leczy konsekwencje, a nie symptomy. Wedyjska psychologia kierunku rozdzielenia umysłu i duszy, osiągnięcie szczęścia przez spokojny umysł.

Wedy i sukces

Na etapie zapoznawania się z psychologią wedyjską pojawia się pytanie, dlaczego nazywa się to psychologią sukcesu. Rozumiejąc, czym są Wedy, bez trudu możesz odpowiedzieć: spokój umysłu i szczęśliwa dusza z pewnością doprowadzą do sukcesu, materialnego dobrobytu, wiedzy na temat tego, gdzie zebrać pieniądze, jak nimi zarządzać i dlaczego dana osoba ich potrzebuje. Ale prawa wszechświata są takie, że nie osiągając szczęścia, nie wiesz sukces .

Wedyjska psychologia sukcesu kieruje się następującymi celami:

  • oszczędź cię depresje pretensje, agresja, gniew, cierpienie;
  • budować taki styl życia i myśleć, że wszystkie powyższe manifestacje stają się niemożliwe;
  • nauczcie was osiągnąć szczęście poprzez spokojny umysł;
  • nauczcie być duszą, nie umysłem.

Nauczanie psychologii wedyjskiej stało się tak powszechne we współczesnym świecie, właśnie dlatego, że jesteśmy przyzwyczajeni do szukania szczęścia z umysłem. Osoba szuka satysfakcji w jedzeniu, alkoholu, nikotynie, seksie, wszystko działa pobudzająco na umysł, ale emocje mijają i pozostaje pustka.

Najprostszym sposobem scharakteryzowania psychologii Ved są słowa "spokojne, spokojne szczęście". Nauczysz się uspokajać, uspokajać umysł i cieszyć się duchowymi wartościami: komunikacją z bliskimi, samodoskonaleniem, ulepszaniem. Radość osiągnięta dzięki Vedom jest niewyczerpanym, stale rosnącym szczęściem.