Kiedy mówisz, że nic nie myślisz, tak naprawdę nie zauważasz, co dzieje się w twojej głowie. Myśli lecą w naszym mózgu, a my jesteśmy tak zmęczeni, że jesteśmy pewni, że to się nie liczy. A czym jest myśl bez słowa - wypowiedziana na głos lub o sobie? Słowo jest skorupą myśli, jej manifestacją. Werbalna forma myślenia nazywana jest myśleniem werbalnym.

Rozwój

Psychologowie stwierdzili, że dzieci z bardziej rozwiniętym stresem werbalny myślenie pokazuje znacznie wyższą wydajność we wszystkich przedmiotach. Szczególnie dotyczy to nauk humanistycznych.

Jeśli jednak nie masz tego w szkole, istnieje wiele różnych sposobów rozwijania myślenia werbalnego w każdym wieku.

Na przykład stosujemy dowolne wyrażenie: "myślę, to oznacza, że ​​istnieję!" I wymawiam je w różnych intonacjach, z różnymi prędkościami, barwami i znaczącym nasyceniem.

Teraz wyobraź sobie, jak jest wymawiany przez różnych ludzi - twoich krewnych, przyjaciół, celebrytów itp.

Co więcej, dla rozwoju myślenia werbalnego i niewerbalnego wyobrażamy sobie, że "brzmi" w naszej głowie, klatce piersiowej, nodze, plecach, rogu pokoju, na suficie. Ona tam jest - wyobraź sobie.

Przeczytaj to tak, jakby było napisane na tablicy. Teraz wyobraź sobie, że płynie jak chmura za twoimi oczami.

Jak powiedzieliśmy, w naszych głowach nieustannie płynie mentalny strumień, który często uniemożliwia nam skupienie się na pracy. Aby nauczyć się radzić sobie z nim, powinieneś policzyć od 10 do 1, łącząc wynik z rytmem oddychania, a gdy tylko najmniejsza myśl zacznie błyskać w twojej głowie podczas liczenia, zacznij liczenie od samego początku.

Przeprowadzamy ćwiczenie "dysydenci". Rozwijamy logikę słowną myślenie : w pokoju, w którym się znajdujesz, nazwij każdy przedmiot inaczej, tak aby nazwa pasowała do jego cech. Na przykład drzwi można nazwać "pokrywą", a szkło - "peep" itp.