W dorosłości ludzie, którzy dziąsła, dla niektórych wydają się piękni. Jednak dla większości ten efekt może stanowić poważny problem zarówno w uzyskaniu pożądanej pozycji, jak i w odniesieniu do samego siebie, własnej wartości.

Burriness lub naukowy język dyslalia jest naruszeniem wymowy dźwięków podczas normalnego aparatu słuchu i artykulacji. Nie trzeba uważać zadziorów za swego rodzaju wadę. Wielu uważa na przykład męską wymowę litery "P" w pewnym francuskim stylu za bardzo atrakcyjne i seksualne, co oznacza i potwierdza raz jeszcze, że zadziory nie są chorobą i wszystko zależy od twojego pragnienia. Możesz pójść do logopedy w każdym wieku iw ciągu zaledwie kilku miesięcy ćwiczeń, przywrócić normalną wymowę. Zastanów się, dlaczego niektórzy ludzie się wściekają.

Powody, dla których dziecko lub dorosły się wali, to:

  1. Krótkie uzdy ograniczające ruch końcówki języka w górę.
  2. Wrodzone wady, które powstały w okresie prenatalnym.
  3. Niedorozwój lub upośledzenie słuchu fonemicznego (to znaczy, że słuch fizyczny jest zachowany, ale z kolei osłabiony jest fonem).
  4. Słabość mięśni w języku.
  5. Niemożność wykonania języka ukierunkowanych ruchów.
  6. Dzieciństwo naśladowanie wymowy osoby dorosłej (jest osoba o niewłaściwej wymowie, której ta druga naśladuje) w środowisku dziecka.
  7. Dwujęzyczność w rodzinie (gdy rodzice komunikują się w różnych językach, dziecko miesza te języki dla siebie, na przykład rosyjski i francuski - gardło "R").

Oczywiście przede wszystkim rodzice powinni być odpowiedzialni za poszukiwanie odpowiedzi na pytanie, jak przestać tracić dziecko. I nawet jeśli jako dziecko nie można wypowiedzieć słowa "traktor", będzie to trudniejsze w dorosłym życiu. Ale nie myśl, że pomysł, jak nie seplenienie pozostanie niespełnionym marzeniem.

Jeśli ktoś zaczął szczekać od dzieciństwa, nie oznacza to, że jest chory na dyslasję i nie obciąża się pytaniami "jak go wyleczyć". To nie jest choroba. Trzeba tylko regularnie, nie tracąc entuzjazmu, wykonywać ćwiczenia zalecane przez logopedów.

Jak nie squashować?

Ćwiczenie "Sweet tooth"

Otwórz usta, dolna szczęka musi być unieruchomiona dłońmi, aby się nie poruszała. Następnie spróbuj polizać górną wargę szerokim językiem od góry do dołu. Nie pomagaj sobie w podnoszeniu języka.

"Bitwa powietrzna"

Otwórz usta, połóż język na dolnej wardze, powiedz dźwięk "F", ale tak, aby strumień powietrza był wąski. To ćwiczenie jest jednym z głównych programów. Aby nie seplenić, nie zapomnij powtarzać go regularnie.

"Myjemy zęby"

Otwórz szeroko usta, uśmiechnij się i spróbuj wyszczotkować zęby językiem wewnętrznym. Przesuń język w lewo i prawo.

"Turcja"

Otwórz usta, połóż szeroki język na dolnej wardze. Musisz w szybkim tempie polizać wargę w kierunku do przodu i do tyłu i dodawać głos, aby brzmiał jak machanie indykiem.

"Głaszczemy podniebienie"

dlaczego ludzie dziąsła

Otwórz szeroko usta i pogłaskaj podniebienie końcówką języka. Upewnij się, że język wraca do korzeni górnych zębów.

Ćwiczenia te pomagają wyćwiczyć rozluźnione mięśnie języka i wymówić niezbędne litery.

Po nauce prawidłowego wymawiania dźwięków możesz przejść do skomplikowanych ćwiczeń. Mogą być wymową krótkich słów rozpoczynających się od litery, której potrzebujesz. Następnie przejdź do bardziej złożonych słów, w których występuje dźwięk "problemu" w środku lub na końcu. Ostatnim etapem będzie wymyślenie twistera językowego z tym listem.

Tylko jeśli wykonanie tych ćwiczeń stanie się dla ciebie tym samym nawykiem, co mycie zębów, będziesz w stanie szybko i skutecznie zatrzymać kołysanie, które przez cały czas nie dawało ci spokoju.

Nie powinieneś myśleć o tym, jak nauczyć się nie seplenić, po prostu musisz działać i ci się uda.