Miód pszczeli miodnej produkuje się w okresie upałów, gdy brakuje nektaru kwiatowego. Surowcem w tym przypadku jest pad - wyładowanie owadów i roślin (w tym iglaków) ze słodkim posmakiem. Eksperci szczególnie doceniają zalety miodu spadzistego, a szkody wyrządzone przez ten produkt przez takie osoby uważane są za nieistotne.

Miód spadziowy i jego cechy

Główną cechą miodu spadziowego - zawiera więcej aminokwasy , tłuszcze i enzymy owadów niż zwykły miód. Wizualnie miód spadziowy różni się od tradycyjnego:

  • konsystencja - jest bardziej lepka i gęsta;
  • w cieniu - jest ciemniejszy, może zielonkawy lub nawet czarny;
  • na zapach - miód z padi ma specyficzne nuty (w zależności od surowca), może wyczuwać zapach igieł;
  • zgodnie z jego zdolnością do krystalizacji - miód spadziowy praktycznie nie zawiera cukru, podczas przechowywania pojawiają się granulowane wtrącenia.

Przydatne właściwości i przeciwwskazania miodu spadziowego

Aktywność biologiczna miodu spadziowego jest bardzo wysoka, ale różni się nieco od jakości produktu znanego wszystkim. Wykonany z miodu, miód kompensuje brak żelaza, magnezu, jodu, fluoru, potas , mangan, hamuje życiową aktywność mikroorganizmów chorobotwórczych, wzmacnia funkcje ochronne, służy jako środek zapobiegawczy przed przeziębieniem, ma działanie przeciwutleniające, przeciwzapalne miód spadziowy przydatne właściwości i właściwości antyseptyczne.

Miód spadziowy ma również pozytywny wpływ na trawienie i procesy metaboliczne, pomaga wyeliminować z organizmu toksyczne substancje, cholesterol i trucizny. Dietetycy polecają ten produkt pszczelarski, nawet tracąc na wadze, ponieważ cukry w spadku mniej niż zwykle. Aby uzyskać lepsze trawienie, łyżeczka miodu jest hodowana w ciepłej wodzie i pita na pusty żołądek.

Jeśli chodzi o przeciwwskazania, miód nie wolno używać miodu z nietolerancją na jego składniki, ponieważ to silny alergen.