Australijskie plaże liczne i bardzo nietypowe. Tutaj można zobaczyć plaże z muszelkami zamiast piasku, wybrzeża, gdzie pływają delfiny, wiele dzikich i cywilizowanych plaż. Jeden z Zabytki Australii jest plażą Hymów. Dowiedzmy się więcej na ten temat.

Co jest niezwykłego w plaży Hims w Australii?

Tak więc Hyams Beach (Hyams Beach) to plaża z najczystszym piaskiem na świecie. Tak to wygląda w Księdze Rekordów Guinnessa. O dziwo, piasek tutaj wyróżnia się kolorem, nawet w słabym świetle księżyca, więc jest biały. A w słoneczny dzień po prostu świeci, dlatego idąc tu na wakacje, koniecznie weź okulary przeciwsłoneczne i krem ​​przeciwsłoneczny. Piasek na plaży Himes jest nie tylko biały, ale także bardzo mały - w dotyku przypomina bardziej mąkę lub sproszkowany cukier niż piaskowatą skałę. I niektórzy turyści porównują to ze skrobią na charakterystyczny zgrzyt.

Długość plaży wynosi nieco ponad 2 km. W tym samym czasie plaża jest wystarczająco szeroka, aby pomieścić wszystkich chętnych. Bez względu na to, ilu ludzi na Hims Beach, nigdy nie jest tu tłoczno! A dla tych, którzy chcą odpocząć samotnie w nadmorskiej wiosce Hims, są dwie inne małe plaże.

Plaża w Himes jest nie tylko popularna, ale znana na całym świecie. To tutaj przyjeżdżają turyści, aby zrobić unikalny materiał na śnieżnobiałym terenie, zrelaksować się, opalać się i, oczywiście, popływać w czystych wodach Jervis Bay. Aktywny wypoczynek jest również ceniony tutaj: nurkowanie, surfing, snorkeling, spływy kajakowe, wędkarstwo, żeglarstwo znaleźć swoich wielbicieli na plaży Hims. Przyjdź tu i nowożeńcy, aby zrobić wyjątkowe zdjęcia ślubne, a nawet odbyć ceremonię ślubną bezpośrednio na plaży!

Wśród innych atrakcji w pobliżu Jervis Bay można nazwać wizytę w Ogrodzie Botanicznym, Parku Narodowym Booderee i Dolinie Kangaroo. Te wycieczki będą doskonałym dodatkiem do tradycyjnego wypoczynku na plaży.

Ze względu na dużą popularność plaży Hymes, nieruchomości w tej okolicy są zawsze wyceniane, a pobyt w lokalnym hotelu, chacie lub bungalowie będzie Cię bardzo kosztować. Ogólnie rzecz biorąc, nadmorska miejscowość Hims Beach jest cicha i spokojna, bez głośnej rozrywki, klubów nocnych i dyskotek. Ale jest wiele restauracji i kawiarni: są to lokale z międzynarodowym menu oraz restauracje chińskie, tajskie, indyjskie, meksykańskie, włoskie.

Jak dostać się na plażę Himes?

Plaża znajduje się w stanie Nowa Południowa Walia, w zatoce Jervis. Ścieżka od Sydney podróż samochodem zajmuje około 3 godzin, ponieważ plaża znajduje się 300 km od największego miasta w Australii. Możesz użyć taksówki lub transport publiczny .

Пляжный поселок Хаймс БичДорога к пляжу
На побережье часто проводят свадебные церемонииБелоснежный песок на пляже Хаймс