Australia, oficjalnie nazywana Unią Australijską, jest krajem położonym na półkuli południowej naszej planety i zajmuje w pełni nazwany ląd stały i kilka sąsiednich wysp. Ze względu na swoją wielkość jest szóstym co do wielkości stanem na świecie. Zabytki Australii są bardzo liczne i różnorodne, ponieważ kraj ten ma bogatą historię i ogromne dziedzictwo kulturowe. Słynne na całym świecie unikalne zjawiska naturalne, unikalna flora i fauna kontynentu, a także nowoczesna architektura australijskich miast, przyciąga wielu turystów do tego niesamowitego kontynentu. O tym, co warto zobaczyć w Australii i jak spędzić wolny czas, opiszemy bardziej szczegółowo w tym artykule.

Zabytki miasta

Sydney

Jednym z najsłynniejszych budynków na świecie jest główna atrakcja Sydney w Australii - Opera w Sydney. Unikalny design, dach stylizowany na żagle statku, tworzy niepowtarzalny wizerunek tego symbolu miasta. Budynek należy do najwybitniejszych nowoczesnych budynków. Teatr powstał w 1973 roku. A od 2007 roku znajduje się na liście obiektów chronionych przez UNESCO.

Most Harbour Bridge jest jednym z największych mostów na świecie o łukowatej konstrukcji stalowej. Jego otwarcie miało miejsce w 1932 roku. W towarzystwie przewodnika turyści mogą wspiąć się po łukach mostu wzdłuż schodów specjalnie przystosowanych do tego w 1998 roku. Ze szczytu strony roztacza się naprawdę wspaniały widok na Sydney.

Ponadto, podczas relaksu w Sydney, warto odwiedzić Sydney Aquarium. Można tam podziwiać 650 różnych rodzajów lokalnego życia morskiego.

zabytki Australii1zabytki Australii2

Melbourne

Melbourne nazywa się kulturalną stolicą Australii. Tutaj odbywają się różnego rodzaju wystawy i imprezy edukacyjne. Główne atrakcje Melbourne w Australii są doskonale zachowanymi przykładami architektury wiktoriańskiej. W mieście można zobaczyć wiele budynków zbudowanych w tym stylu z XIX wieku.

zabytki Australii3

Adelaide

Adelaide to miasto z dogodną infrastrukturą i wieloma parkami. Turyści mogą zwiedzać ciekawe muzea i wystawy miasta. Wśród nich można wymienić Muzeum Australii Południowej z ekspozycją przedstawiającą życie lokalnych mieszkańców. Ważną atrakcją Adelajdy w Australii jest także miejskie zoo, w którym można podziwiać wielkie pandy.

zabytki Australii4
Atrakcje przyrodnicze

Wyspa Kangura

Jedną z głównych atrakcji Australii można nazwać niesamowitą wyspą Kangaroo. Terytorium wyspy odłączone od lądu podczas epoki lodowcowej. Z tego powodu wyspa przedstawia rzadkie formy świata zwierząt i roślin, których nie ma nigdzie indziej na świecie.

zabytki Australii5zabytki Australii6

Czerwona pustynia

Kolejną naturalną tajemnicą Australii jest Czerwona Pustynia. Spojrzenie podróżników reprezentują majestatyczne monolity koloru czerwonego, górujące pod piaskami. Największy z monolitów ma 348 m wysokości i nazywa się Uluru. W pobliżu znajduje się również system 36 kamiennych formacji o czerwonym odcieniu.

zabytki Australii7zabytki Australii8

Dwunastu apostołów

Jako główną atrakcję Australii warto zwrócić uwagę na łańcuch skał, noszący nazwę "Dwunastu Apostołów". Znajduje się na wybrzeżu Wiktorii. Ze specjalnie wyposażonego tarasu widokowego roztacza się widok dwunastu wapiennych skał, które wyrastają wprost z wody. Jego osobliwa forma skały jest wynikiem wielowiekowej pracy fal morskich.

zabytki Australii9