Wyjeżdżając na wycieczkę do innego kraju, trzeba ją poznać od środka, nauczyć się najbardziej podstawowego i niezbędnego. Świadomość jest kluczem do dobrego odpoczynku. Jeśli zamierzasz polecieć do Australii, proponujemy przeczytać nasz artykuł, w którym opowiemy najciekawsze fakty i najbardziej wiarygodne informacje o Australii.

Interesujące w kontynentalnej części Australii

 1. W Australii najwięcej jest trujących zwierząt, z których wiele może zabić człowieka niezauważalnie. A najstraszniejsze jest to, że antidotum z większości trucizn zwierzęcych nie istnieje. Stąd morał - podczas gdy w Australii ostrożnie rozglądaj się wokół i pod nogami.
 2. interesujące fakty o Australii1ciekawe fakty o Australii2
  ciekawe fakty o Australii3interesujące fakty o Austral4
 3. Kontynuujemy temat zwierząt. W Australii liczba lokalnych owiec jest wielokrotnie większa niż liczba mieszkańców tego kraju. Statystyki pokazują, że liczba owiec wynosi około 150 milionów, podczas gdy populacja wynosi zaledwie 20 milionów. Stąd wynika kolejny interesujący fakt o Australii, dotyczący zapisów. Aby chronić owce przed psami dingo, które w tych miejscach są bardzo liczne, Australijczycy wznieśli mur zwany "płotem dla psów". To ogrodzenie podzieliło cały kraj na dwie części: jedna została dana potędze psów, druga owcom. Warto zauważyć, że dziś to ogrodzenie jest najdłuższą taką strukturą na całym świecie. Jego długość przekroczyła nawet Wielki Mur Chiński i obecnie wynosi 5614 km.
 4. Interesujące fakty o Australii 5interesujące fakty o Australii6ciekawe fakty o Australii7
 5. Mijamy króliki. Z lekcji geografii trochę wiemy, że Australia i króliki są w jakiś sposób połączone. Mówimy jak. Ponad 150 lat temu, dzięki kolonistom, przybyły tu pierwsze króliki, które były wykorzystywane w domach w jakim celu. Ale potem coś poszło nie tak, w rezultacie przez ponad 100 lat miejscowa ludność walczyła z tymi futrzastymi zwierzętami, które teraz jeszcze bardziej niż owcami, rachunek jest już miliardami.
 6. Zwierzęta rozmawiały, teraz możesz iść do ludzi. Przeciętnie kobiety lokalne, nie pochodzące z Aborygenów, żyją około 82 lat, mężczyźni nieco mniej - tylko 77. Dziwnie, ale faktem jest, że rdzenna ludność tubylcza żyje o 20 lat krócej.
 7. ciekawe fakty o Australii8interesujące fakty o australia9
 8. Australia jest krajem praworządnym. Statystyki świata pokazują, że lokalni ludzie znają się i robią nawet lepiej niż obywatele reszty świata, czasem są absurdalni i śmieszne prawa . Na przykład, raz w Australii, prawo zabraniające pływania na publicznych plażach. Prawa są szanowane, ale Australia pozostaje krajem, którego mieszkańcy są tak namiętni, że zabrali swój kontynent na najwyższe miejsce w pokerze. Otrzymują oni aż 20% kosztów tej gry ze świata piggy bank.
 9. ciekawe fakty o Australii10
 10. Teraz idź do pięknego i porozmawiaj o naturze. W przypadku braku zachmurzenia na nocnym niebie Australii każdy, kto chce, może zobaczyć ponad 5500 gwiazdek bez specjalnych urządzeń. A australijskie Alpy są tak wyjątkowe, że uderza je fakt, że okresowo na ich terytorium jest więcej śniegu niż na terenie Szwajcaria .
 11. interesujące fakty o Australii11ciekawe fakty o Australii12interesujące fakty o Australii13

Powiedzieliśmy więc wszystko, co chcielibyśmy się z wami podzielić. A reszta dziwności i cech, które już znasz, będąc na ziemi.