Z Egiptu, jako pamiątki, do lodówki przywożone są głównie magnesy, drewniane wielbłądy, pojemniki z wzorami piaskowymi i oczywiście piramidowe pamiątki. Niewiele osób pamięta taki skarb tego kraju, jak popularna czerwona herbata hibiskusowa, a tylko garść żółtej herbaty "helba" będzie w ogóle rozpoznawana. Ale Helba - herbata odchudzająca, która pozwoli Ci łatwo poradzić sobie z tymi dodatkowymi kilogramami.

Helba: użyteczne właściwości

Jak wiele przydatnych właściwości, takich jak egipska herbata Helba, czasami trudno jest znaleźć nawet wśród słynnych syberyjskich ziół i jagód. Oprócz utraty wagi ten cudowny napój zapewnia zdrowie w różnych dziedzinach:

  • czop, który działa szybko;
  • pomaga w zapaleniu płuc, gruźlicy, astmie oskrzelowej, grypie, zapaleniu krtani, przewlekłym kaszlu, zapaleniu zatok, z przedłużonym zapaleniem oskrzeli i innych chorób układu oddechowego;
  • leczy zdrowie kobiet, czyli jest podobny do hormonu estrogenu, powoduje napływ mleka w okresie laktacji, a jako douching leczy stany zapalne;
  • leczy przewód żołądkowo-jelitowy, wydala śluz i żużel;
  • leczy nerki, aw połączeniu z datami miażdży kamienie;
  • skuteczny przeciwko większości chorób skórnych, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych;
  • pomaga poprawić krew, która jest ważna w cukrzycy i niedokrwistości oraz przy podwyższonym poziomie złego cholesterolu.
  • żółta herbata helba

Ponadto stosowanie takiej herbaty wzmacnia układ odpornościowy i zapobiega zapaleniu stawów. Ta lista wystarczy, aby włączyć do diety Helbu do utraty wagi.

Jak uwarzyć Helbę?

Zaparzanie herbaty jest łatwe: wlewamy dwie łyżeczki wody w szklance zimnej wody, doprowadzamy do wrzenia, płoniemy przez około 1-2 minuty, usuwamy z ognia, odstawiamy na około 5 minut - i herbata jest gotowa! Pić ciepły napój, czasami dodając imbir, cukier lub cynamon. Ponieważ możesz pić Helbę, jak Ci się podoba, a przyda się to w każdym przypadku, nie ma sensu, aby planować. Wypij 1-2 szklanki tego napoju nie wcześniej niż godzinę po posiłku lub na pusty żołądek.