Kapelusz damski Fedor - czapka wykonana z miękkiego filcu i niegdyś spleciona ze wstążką. Klasyczny model kapelusza ma wgniecenia na tiulu: u góry - na trzy palce, po prawej i po lewej stronie. Fiodor otrzymał swoją nazwę od gry o tej samej nazwie Sardou, w której kobiety aktorki nosiły nieco zmodyfikowane męskie kapelusze na głowach, które później stały się niezwykle modne wśród kobiet. Z biegiem czasu moda rozprzestrzeniła się w całej Europie, aw połowie XX wieku stała się członkiem niemal każdej kolekcji wzorniczej.

Wybór gwiazd

Fedora jest jednym z najpopularniejszych kapeluszy wśród gwiazd. Lindsay Lohan praktycznie nie zdejmuje tego kapelusza - nosi go nie tylko w życiu codziennym, ale także na imprezach towarzyskich. Ulubioną kombinacją aktorki Hollywood jest czarna fedora i miniaturka czarna sukienka .

Inna znana aktorka, Eva Longoria, woli nosić koszulkę i sweter. Również Fedora jest ozdobiona głową Rihanny, Britney Spears, Megan Fox, Victorii Beckham, Kate Moss. Nie wspominając już o Michaelu Jacksonie, który uczynił Fiodora integralną częścią jego wizerunku. Kapelusz praktycznie stał się symbolem jego stylu. To Michael demonstruje męską wersję kapelusza. Niektórzy fani, podziwiając kreatywność piosenkarza i tancerza, wystawili Fiodora na pokaz swojego podziwu i nałogu.

Czym jest Fedor?

Fedor stał się niesamowicie modny w połowie XX wieku, od tego czasu kapelusz odszedł od klasycznego wyglądu. Projektanci eksperymentują nie tylko z modelem kapelusza, ale również z materiałem i projektem. Dziś do produkcji używa się nie tylko filcu, ale również tweedu, prawdziwej skóry, zamszu. Latem słomiana czapka Fedora jest bardzo popularna, co może stać się zarówno częścią stylu plażowego, jak i miejskiego. Zimą wyczuwalny jest doskonały wariant, skóra lub pasza tweedowa. Jesienią konieczne jest noszenie klasycznej wersji kapeluszowej. Dobrze pasuje do wiosennych i jesiennych płaszczy i płaszczów przeciwdeszczowych. Bardzo ważne jest, aby nosić kapelusz, którego materiał odpowiada pogodzie, w przeciwnym razie można stracić elegancji i piękna tego pięknego akcesorium i całego obrazu jako całości.

Filcowy kapelusz to klasyk, dlatego jest najbardziej popularny. Pasuje idealnie do zestawów stylów.

Godne modeli kapelusze można zobaczyć w kolekcjach domów mody, takich jak Gianfranco Ferre, Gucci, Tuleh, Vivienne Westwood. Okresowo Fedora pojawia się w kolekcjach innych marek, które oferują swoje style i kolory, czasami tworząc kapelusz w stylu korporacyjnym.

Co ubrać w kapelusz fedora ?

Kapelusz Fedory jest zapożyczony z męskiej garderoby, więc dobrze pasuje do koszuli i krawata. Ale nowoczesna interpretacja klasycznej wersji kapelusza pozwala nosić ją niemal z każdą odzieżą.

Połączenie klasycznej wersji kapelusza z eleganckim wykopem będzie wyglądać modnie, stylowo i nie banalnie. Uzupełnij obraz o nie mniej eleganckie dodatki i trudno będzie go złapać w otępieniu i prostocie.

Fedora idealnie pasuje do koszuli męskiego kroju, garnituru do spodni lub luźnej kurtki. Wygląda świetnie w kapeluszu w połączeniu z mini sukienkę i wysokie obcasy. Uzupełnienie tajemniczego i eleganckiego wizerunku pomoże modne rękawiczki . To akcesorium podkreśli pewien obraz i styl. Pod czarną sukienką warto nosić obcisłe rajstopy, aby Twój strój wyglądał bardziej harmonijnie.

Wybierając Fedora, musisz pamiętać dwie podstawowe zasady:

  1. Kolorystyka kapelusza musi być w pełni zgodna z ubraniem.
  2. Materiał, z którego pochodzi Fedor, powinien pasować do pory roku.
Kapelusz Fedora 1Kapelusz Fedora 2Kapelusz Fedora 3
Czapka Fedora 4Kapelusz Fedora 5Kapelusz Fedora 6
Kapelusz Fedora 7Kapelusz Fedora 8Kapelusz Fedora 9