Sezon wiosenno-letni musi łagodzić, relaksować, modne eksperymenty. Warstwy stopniowo odchodzi, dając przestrzeń prostym zespołom. To tutaj zabierają swoje akcesoria, które pomagają odświeżyć obraz, zrobić w nim oryginalne notatki. Jeśli zwykłe krawaty są banalne i zbyt oficjalne, to kreatywny krawat bolo jest tym samym dodatkiem, który przekształci białą bluzkę biurową nie do poznania. Jest to ozdobny sznur z klipsem. W Ameryce Północnej pojawił się krawat krawata. Historycy mody wciąż nie mogą dojść do konsensusu, ale pochodzenie tego dodatku ogranicza się do dwóch głównych wersji. Pierwszy ma indiańskie korzenie, pochodzące z czarnych sznurków, które były noszone w odległej przeszłości, rdzennych mieszkańców Ameryki. Według drugiego amerykańscy kowboje wymyślili to akcesorium. Indianie nosili bolo, ozdabiając kord zwierzęcymi kłami, różnymi amuletami i naturalnymi kamieniami. To akcesorium było częścią tradycyjnego stroju. Kowbojski krawat bolo został wykonany głównie ze skóry. Indianie zdali sobie sprawę, że koloniści docenili ten praktyczny dodatek i zaczęli robić bolo z srebrnymi spinaczami, aby ich zainteresować. I nie zagubiony! Z czasem krawat przesunął się od szyi do kowbojskiego kapelusza. Koronką, którą widzimy w zachodnich filmach na czapkach i pod brodą, jest bolo.

Tie bolo1Związać bolo2Tie bolo3
Stylowy dodatek dla kobiet

Wszystkie te piękne historie i legendy w żaden sposób nie tłumaczą faktu, że krawat bolo był w damskiej garderobie. Zawdzięczamy to Wiktorowi Kedastrafowi, jubilerowi z Arizony, który w latach czterdziestych ubiegłego wieku wydał patent na skórzany sznur z ruchomym ozdobnym zaciskiem, używany zamiast krawata. Nawiasem mówiąc, to muzeum ma muzeum bolo-tie. Od tego czasu popularność zawdzięcza kobiecy krawat Bolo, a obecnie jego popularność rośnie. Obecnie samica jest często wykonana z prawdziwej skóry lub tekstylnych ozdobnych sznurków, a zacisk wykonany jest z metali szlachetnych, cennych gatunków drewna, minerałów i kamieni.

Bolo krawat można nosić z spodnie bluzki, sukienki, a nawet sarafany. Jeśli bolo nakładane jest na odzież bez kołnierzyka, to bardziej przypomina oryginalny wisior niż krawat.

Klasyczna kombinacja to monochromatyczna koszulka w stylu męskim i bolo. Górny przycisk nie jest zapięty, a klip na krawacie jest nieco obniżony. Ten obraz jest w pełni zgodny ze stylem biurowym, jeśli akcesorium jest zwięzłe i dyskretne. Kreatywne krawaty wykonane z metali szlachetnych lub minerałów nie powinny być noszone, jeśli wydarzenie jest oficjalne. Te akcesoria są odpowiednie jako uzupełnienie wieczornego wizerunku. Jasne, kreatywne krawaty Bolo, wykonane ze skóry i wielokolorowych kamieni, odświeżą zespół w swobodnym stylu. Krawat damski krawat bolo świetnie wygląda w ramie odzieży w stylu etno, a boho - to chyba najbardziej natywny element tego dodatku.

Tie bolo4Tie bolo5Muszka6

Należy zauważyć, że prawie każdy krawat, a nawet więcej, jest tym samym dodatkiem, który pozwala dziewczętom naruszać ogólnie przyjęte prawa, pozostając kobiecym, atrakcyjnym, zalotnym i uroczym. Oczywiście nadszedł czas, aby pomyśleć o tym, jak uczynić bolo częścią stylowego obrazu!

Tie bolo7Związać bolo8Tie bolo9
Muszka10Związać bolo11Związać bolo12
Związać bolo13Tie bolo14Muszka15