Co może być gorszego, gdy zdajesz sobie sprawę, że trudno jest zapiąć suwak w ulubionej sukience? I nie, nie ma to nic wspólnego z ciążą, ale tylko z niezdrową dietą i siedzącym trybem życia. Do tego "zaskoczenia" dodaje się fakt, że wcześniej wypróbowana dieta nie przyniosła pozytywnych rezultatów. W takim przypadku warto spróbować apetycznej kombinacji imbir , cytryna i miód, przepis na odchudzanie jest po prostu niezbędny.

Przydatne właściwości imbiru, cytryny i miodu

Zanim przejdziemy do świętości, przepis na ten cudowny napój nie będzie zbyteczny, aby przypomnieć sobie, jak cenne jest połączenie powyższych produktów dla ciała:

 1. Imbir Po pierwsze, ta przyprawa może zwiększyć aktywność enzymów trawiennych. Po drugie, jest doskonałym przeciwutleniaczem, który chroni organizm przed przedwczesnym starzeniem. Co więcej, olejki eteryczne zawarte w tym korzeniu, zmniejszają wzdęcia.
 2. Lemon Nie tylko pomaga zwalczać nieżytowe i wirusowe choroby, ale także poprawia stan paznokci, eliminując ich kruchość. Do tego należy dodać, że duet cytryny i miodu usprawnia procesy trawienne.
 3. Kochanie . Przy regularnym stosowaniu tej słodyczy, a jednocześnie medycyny ludowej, można normalizować metabolizm tłuszczów, węglowodanów i białek. Wzmacnia odporność, a także poprawia kondycję skóry.

Napój na odchudzanie z mieszanki imbiru, cytryny i miodu

Dietetycy uważają, że ta mieszanina jest bardzo skuteczna i szybka. To prawda, istnieją tu przeciwwskazania. Tak więc, jeśli przed nałogiem są jakieś choroby o poważnym charakterze z narządami trawiennymi, należy skonsultować się z lekarzem.

Rozważ bardziej szczegółowo przepisy na utratę wagi z korzenia imbiru, cytryny i miodu.

Przepis # 1

Składniki:

 • korzeń imbiru (około 5 cm);
 • plasterek cytryny;
 • ilość miodu opcjonalna.

Gotowanie

 1. Obierz imbir ze skórki. Zmielić nożem lub w blenderze.
 2. Zagotuj papkę na małym ogniu, aż woda zacznie wrzeć.
 3. Pozostaw to na około 10 minut.
 4. Wlać do czajnika dodając sok lub plaster cytryny, a także miód.

Ważne jest, aby pamiętać, że w temperaturach powyżej 40 stopni miód traci właściwości lecznicze. Sugeruje to, że należy go dodać do ciepłego napoju.

Przepis # 2

Składniki:

 • proszek imbirowy - 0,5 łyżki;
 • wrzącej wody - 1 szklanka;
 • cytryna - ¼;
 • miód - 0,5 łyżki.

Gotowanie

Proszek z imbiru należy rozpuścić w szklance gorącej wody. Przykryj go spodkiem i pozwól mu parzyć przez około 10-15 minut Dodaj schłodzoną wodę sok z cytryny i miód.

W tym przypadku występuje niewielki niuans. Tak więc, jeśli występuje zwiększona kwasowość żołądka, napój należy spożywać podczas posiłku i tylko pół szklanki. W przypadku niskiej kwasowości środki do utraty wagi są wypijane pół godziny przed posiłkiem.

Dla tych, którzy nie są niechętni do smaku, powiedzmy, nalewki imbirowej, istnieje ciekawy przepis.

Przepis # 3

Składniki:

 • kleik imbirowy - 1,5 -2 łyżki;
 • cała cytryna;
 • woda - 1,5-2 litrów;
 • kochanie.
miód imbirowy i odchudzanie cytryny

Gotowanie

 1. Tarty korzeń imbiru zmieszany z pokruszoną cytryną. Ważne jest, aby pamiętać, że ostatni składnik jest mielony razem ze skórą.
 2. Tę mieszaninę umieszcza się w termosie i napełnia wodą. Wszystko to powinno wymagać około 5 godzin.
 3. Miód dodaje się bezpośrednio przed użyciem.

W takim przypadku pij przed posiłkiem w szklance. Warto wspomnieć, że imbir zmniejsza głód. Jest to bardzo ważne dla tych, którzy starają się pozbyć znienawidzonych kilogramów.