Fronty kuchenne Płyty MDF, w których folia jest używana jako powłoka dekoracyjna, można nazwać najbardziej "ludowymi meblami". Produkty te prezentowane są w najszerszym zakresie, ale są bardzo nowoczesne, a dla zwykłych ludzi najbardziej przystępne. Wokół niej jest już wiele "opowieści grozy" i różnych plotek, które powodują nagrywanie słuchawek z naruszeniem wszystkich zasad. Postaramy się tutaj opowiedzieć trochę o tym, co klienci mogą napotkać, decydując się na zakup fasad z MDF pod folią PCV.

Dlaczego fasady są tańsze malowane fasady z MDF?

Aby to zrobić Fasada malowana MDF , konieczne jest nałożenie pięciu lub siedmiu powłok na podłoże, a w przerwach między tymi procedurami przeprowadza się suszenie i mielenie. Aby uzyskać produkty o wysokiej jakości, konieczne jest dostosowanie się bezpośrednio do wymagań dotyczących przestrzeni, a proces ten nie może być już tani. Produkcja fasadowej folii może być wykonana w prostszych warunkach, ale jednocześnie błyszczy, wygląda jak drewno i ma dość reprezentacyjny wygląd. Prasowanie podciśnieniowe pozwala na przyłożenie ogrzanej folii do powierzchni płyty w praktycznie dowolnej konfiguracji.

Kolorystyka fasad z płyt MDF

Ten materiał dekoracyjny łatwo przenosi farbowanie, wytłaczanie, każdy nadrukowany wzór lub skomplikowany wzór można na niego nanieść. Dlatego fasady MDF mają szeroką gamę kolorów folii. Jeśli chcesz, możesz kupić niebieski zestaw, macica perłową, wykonany pod drzewem, skórzany, o metalicznym wyglądzie. Również fasady MDF wyglądają dobrze, gdy używany jest film imitujący patynę. Wszystko to pozwala ci korzystać z tych mebli nie tylko w kuchniach, ale także w pokoju dziecięcym, szafkach, salonie.

Dlaczego fasady filmowe szybko zawodzą?

Najczęściej przyczyną krótkiego życia takich mebli są straszliwe oszczędności w ich produkcji. Producenci używają słabej jakości kleju lub rozcieńczają go za bardzo wodą. Zamiast kosztownej prasy, ludzie do rękodzieła kupują taniego sprzętu. Zdarza się, że zastępują zwykłą folię o grubości 0,5-0,3 mm cieńszym materiałem, który generalnie nie nadaje się do tego celu. Oczywiste jest, że takie kuchenne fasadki z płyty MDF zostaną zarysowane nawet z delikatnego dotyku, a dekoracyjna powłoka na nich po prostu pozostanie w tyle. Ponadto, jeśli kupiłeś produkty od wiarygodnej firmy, która ceni sobie jej reputację, nawet jeśli zostanie wykryte małżeństwo, co zdarza się bardzo rzadko, kupujący zawsze może łatwo wymienić uszkodzone przedmioty.

Elewacje kuchenne z płyty MDF 1Elewacje kuchenne z płyty MDF 2Elewacje kuchenne z płyty MDF 3
Elewacje kuchenne z płyty MDF 4Elewacje kuchenne z płyty MDF 5Elewacje kuchenne z płyty MDF 6
Elewacje kuchenne z płyty MDF 7Elewacje kuchenne z płyty MDF 8Elewacje kuchenne z płyty MDF 9