W sklepach spożywczych owoce tropikalne feijoa pojawiły się stosunkowo niedawno. Ale konsumentom udało się już docenić niezwykły smak i aromat, przypominający zarówno truskawki, jak i ananas. Ale o korzystnych właściwościach owoców feijoa niewielu wie. Chociaż dietetycy jednogłośnie uznają jego wysoką wartość odżywczą.

Co jest przydatne w przypadku owoców feijoa?

Zdaniem ekspertów ten owoc powinien być oczywiście uwzględniony w codziennej diecie. Przede wszystkim dlatego, że może być źródłem witaminy C wraz z cytrynami i innymi owocami cytrusowymi. Ta substancja w miąższu egzotycznego owocu zawiera ogromną ilość, a im bardziej dojrzałe jest feijoa, tym więcej witaminy C staje się.

Ponadto, kompozycja owocu zawiera inne przydatne elementy: błonnik, pektynę, sacharozę, aminokwasy, związki fenolowe, w tym katechiny i garbniki - są to przeciwutleniacze, które mogą zapobiegać rozwojowi onkologii. Ponadto korzystne właściwości owoców feijoa wynikają z dużej zawartości jodu. Zgodnie z tym wskaźnikiem, roślinę można porównać do owoców morza. Ponadto jod jest zawarty w łatwo przyswajalnej formie, co jest szczególnie ważne w przypadku kobiet w ciąży. Lekarze zalecają kobietom w ciąży spożywanie jednego lub dwóch owoców dziennie. To samo należy zrobić dla osób cierpiących na choroby tarczycy.

Feijoa jest również wyświetlany, gdy:

  • zapalenie żołądka i inne choroby zhkt;
  • awitaminoza;
  • odmiedniczkowe zapalenie nerek;
  • miażdżyca;
  • nadciśnienie;
  • choroba serca.

Przeciwwskazania do owoców feijoa

Oprócz korzyści feijoa owoce mogą być szkodliwe. Na przykład, jak każdy inny egzotyczny, może powodować poważne alergie. Ponadto owoc zawiera wystarczającą ilość łatwo przyswajalnych węglowodanów, więc ci, którzy cierpią na cukrzycę i otyłość, aby konsumować ją w żywności, potrzebują bardzo umiarkowanych ilości. owoc feijoa jest przydatny A jeśli zjadłeś niedojrzały owoc, mogą zostać zatrute. Feijoa jest przeciwwskazane u osób cierpiących na chorobę Gravesa.

Jak jeść owoce feijoa?

Owoc ten jest często spożywany na świeżo, bardzo dobrze, aby go dodać sałatka owocowa - Feijoa sprawia, że ​​takie danie jest szczególnie aromatyczne i pikantne. Jednak jest również doskonały jako nadzienie do pieczenia. Można go dodać do deserów z lodami, zrobić dżem i kompoty z niego. Kolejne feijoa można dodać do sosów do potraw mięsnych. Owoce nadają się również do produkcji soku, w domu można to zrobić za pomocą prasy ręcznej lub sokowirówki.