W przypadku dziewcząt, których życie jest pełne ruchu, trudno wyobrazić sobie swoją garderobę bez modnej bluzy z kapturem dla kobiet, która szybko przeszła od odzieży sportowej do streetwear. Oprócz wygody i ciepła, najmodniejsze bluzy są w stanie zapewnić dziewczętom jasne i ciekawe zdjęcia w każdych warunkach pogodowych. Dziś te przytulne rzeczy stały się naprawdę uniwersalne, ponieważ pasują do wielu stylów. Ponadto modne bluzy to ubrania nie tylko dla dziewczynek. Każdy może je nosić w każdym wieku.

Dlaczego bluza otrzymała taką nazwę, nie jest znana na pewno, ale istnieje ciekawa wersja, która może podnieść zasłonę tajemnicy. Faktem jest, że Lew Tołstoj lubił nosić wygodne luźne koszule, zwane kurtkami. Jego zwolennicy, którzy otrzymali przydomek "Tołstoja", nosili podobne ubrania. Z czasem nazwa utknęła. Inna wersja, która wydaje się bardziej wiarygodna, jest zakorzeniona w Ameryce. Takie ubrania były noszone przez sportowców w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Cokolwiek to było, a modne bluzy dla nastolatków stały się integralną częścią wizerunku w latach sześćdziesiątych. Nieco później dziewczyny doceniły ich zalety. Do tej pory emblematyczne bluzy noszone są przez studentów amerykańskich uniwersytetów, uczniów, członków klubów sportowych i społeczności.

Modne damskie bluzy z kapturem 1Modne damskie bluzy 2Bluzy damskie 3
Odzież na każdą okazję

Stylowe damskie bluzy dla dziewcząt są dziś częścią codziennej garderoby. Jesienią, zimą i wczesną wiosną są niezbędne. Bluza to sweter w sportowym stylu, do produkcji którego używa się gęstych i miękkich tkanin. Lycra lub poliester jest często dodawany do bawełny. Te elementy zapewniają bezpieczeństwo formy i sprawiają, że bluzy są elastyczne, wygodne, niełamliwe. Cechą charakterystyczną bluzy jest to, że jest ona rozciągnięta tylko na szerokość, to znaczy, że nie zakłóca ruchu w dowolnym miejscu, a długość pozostaje niezmieniona.

Większość modeli bluzy jest w klasycznych kolorach - białym, szarym, czarnym, niebieskim. Wynika to z faktu, że początkowo ten element garderoby uznano za męski. Ale dziś każda dziewczyna ma okazję kupić modną bluzę w jasnym kolorze. Niesamowicie kobiece obrazy uzyskuje się w pastelowych odcieniach, a białe modele mogą nawet pretendować do elegancji. Bardzo stylowa kokarda zapewni Ci modną bluzę z kapturem i zabawny nadruk w postaci ślicznej misia, królika i postaci z kreskówek. Jesienią i zimą odpowiednie modele z futrzanymi podszewkami i podobnym wykończeniem na kapturze. Są w stanie zastąpić kurtkę.

Stylowe kombinacje

Oczywiście dla urzędu i wszelkich innych instytucji, w których kod ubioru , bluzy nie są odpowiednie. Ale z czasem, nie obciążone pracą, można je nosić wszędzie. Tradycyjna kombinacja to bluza z dżinsami lub sportowymi spodniami, trampkami lub trampkami i kurtką. Jeśli w swojej garderobie znajduje się krótka spódniczka sportowa, to w połączeniu z bluzą można uzyskać oryginalną kokardkę w stylu młodzieżowym. Jest możliwe, że ten element garderoby i szorty, ale upewnij się, że są one widoczne spod bluzy. Pod ubraniem możesz nosić bluzki, T-shirty, T-shirty, ale gorset i bluzkę - to moveton.

Stylowe trampki, sportowe buty, trampki, mokasyny, trampki i Oksfordzie . Jeśli bluza jest ozdobiona kryształkami, efektownymi nadrukami, aplikacjami lub wstążkami, możesz eksperymentować z butami z obcasem lub modelkami na platformie, obcasami klinowymi. Jedyny ostateczny zakaz to cienkie wysokie obcasy.

Bluzy damskie 4Bluzy damskie 5Bluzy damskie 6
Bluzy damskie 7Bluzy damskie 8Bluzy damskie 9
Bluzy damskie 10Bluzy damskie 11Bluzy damskie 12