Nie tak odległe lata siedemdziesiąte XX wieku wymazały wszystkie istniejące twarze pewnego stylu i otworzyły drzwi do świata ekspresji i nieograniczonych możliwości w tworzeniu indywidualnego wizerunku. Przestrzeganie jasnych zasad i przestrzeganie określonych standardów w latach 70. nie było już istotne. Być może właśnie z powodu tych tendencji moda lat siedemdziesiątych pozostała dekadą ruchu. Eklektyzm i brak jednolitego stylu mody lat 70. nie przeszkodziły tej dekadzie w wejściu w historię mody XX wieku i pozostawiając jej znaczącą ocenę.

Moda sowiecka i światowa lat 70

W Europie projektanci pracują dla masowego konsumenta, przestrzegają zasad mody ulicznej, czerpią inspiracje i świeże pomysły w stylu ulicznym. Na światowym podium są nowe nazwiska projektantów mody, twórcy nie ukrywają teraz swoich nazw pod nazwami firm. Paryż staje się stolicą nowej mody wysokiej, która znalazła swój początek w kolekcjach Pret-a-porter. Światowa moda lat 70. ma wiele różnorodnych stylów. Tutaj i retro, folklor, unisex , etno, hipis i dyskoteka.

Moda lat 70. w Związku Radzieckim nie jest gorsza od jej różnorodności, mimo rygorystycznego reżimu radziecka młodzież próbuje naśladować światową modę, a Dacron i pręga stają się najpopularniejszymi tkaninami tego okresu. Surowe lata sześćdziesiąte wciąż nie są całkowicie stracone, a elegancka geometria jest obecna w sukienkach. Długość midi i maxi jest najbardziej charakterystyczna dla lat 70., spodnie do spodni pokonują szeregi fashionistek, długich tuników, wysokich platform, typowych dla tych lat. Spodnie i spódnice, podkreślające talię, są bardziej odpowiednie niż kiedykolwiek, są połączone z koszulami z najjaśniejszymi, krzyczącymi i niepojętymi kolorami, które mają plik partii w Unii. Tutaj dżinsy idą na podium, podbijając miliony konsumentów, niezależnie od ich statusu i wieku. Styl flare i hipis są w modzie, dżinsy są ozdobione haftem. Dżinsy są ściskane po bluzach z wysokim dekoltem, które otrzymały zabawną nazwę golfa.

Moda lat 70

Sylwetki w kształcie sukienek z lat 60. przenoszone są na lata 70. - moda pozwala na wszystko, a wiele modnych kobiet preferuje surowe retro sylwetki. Długość mini przechodzi w cień, ustępując pozycji do długości maxi i midi, chociaż krótka sukienka i długi płaszcz lub płaszcz to rodzynki z lat 70-tych. Krótkie sukienki były noszone w połączeniu z wysokimi butami i platformą, co nadawało zdjęciu pikanterii. Duży jasny nadruk zdobi sukienki kryminalne z lat 70-tych.

Witamy w świecie oszałamiającej i nieprzewidywalnej mody lat 70.!

Moda lat 70. 1Moda lat 70. 2Moda 70s 3
Moda lat 70. 4Moda lat siedemdziesiątych 5Moda 70s 6
Moda 70s 770s 8 modaModa na lat 70. 9