Styl unisex prawie 50 lat. Ten nowy trend w modzie pojawił się w latach 60. XX wieku, kiedy granice stosunków między kobietą a mężczyzną zostały nieco usunięte i zaczęły pojawiać się pary homoseksualne.

Co oznacza unisex?

Unisex - z angielskiego oznacza "jedną płeć" lub "nie do odróżnienia przez płeć". Należy pamiętać, że uniseks dotyczy nie tylko ubrań, ale również makijażu, włosów, butów, a nawet perfum.

Modele unisex - odzież, buty, fryzury

Pierwsze próby stworzenia ubrań w stylu unisex należą do słynnego Coco Chanel , która produkowała damskie spodnie. Obecnie ten styl jest bardzo powszechny i ​​będziesz mógł spotkać wiele osób we właściwy sposób.

Nie myśl, że styl ubioru w stylu unisera całkowicie zniwelował różnice między płciami. Pomyśl o aktywnym trybie życia współczesnych ludzi. Unisex stał się w jakiś sposób zbawieniem, ponieważ jest wygodny, a dodanie pewnych akcesoriów sprawia, że ​​obraz jest bardzo harmonijny i stylowy. Jest mało prawdopodobne, że chcemy powrócić do codziennego noszenia, składającego się z gorsetów i niewygodnych puszystych spódnic.

Teraz rzeczy unisex często stanowią podstawową garderobę, zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Są to ulubione modele dżinsów: dżinsy, kurtki jeansowe, koszule, szorty, kombinezony, torby. Doskonałym przykładem może być klasyczna męska koszula. Nie można zaprzeczyć, że dziewczyna w takiej koszuli wygląda niezwykle seksownie. Mężczyzna będzie wyglądał bardzo elegancko w tak rozciętym modelu.

Buty unisex są również powszechne wśród mas, ponownie dzięki wygodzie. Są to zazwyczaj buty o grubych podeszwach i sznurowadłach, które pasują do dżinsów lub skórzanych spodni.

Całkiem często w stylu gotyckim występuje styl unisex w ubraniach, butach, fryzurach i makijażu. Wysokie buty z zapięciami noszone są przez dziewczęta i chłopców. Oczywiście będą one istotne tylko wtedy, gdy cały gotycki obraz zostanie utrzymany.

Unisex fryzury również wprowadziły pewne poprawki. Wielu mężczyzn woli nosić długie włosy, a kobiety, wręcz przeciwnie, mają krótkie fryzury, czasami "poniżej zera". Ponadto krótkie fryzury kobiece są uważane za bardzo eleganckie i kochane przez wiele kobiet.

Możesz kochać modę dla obu płci, ale jeśli spojrzymy na twoją garderobę, na pewno znajdziemy kilka modeli unisex.

Styl uniseksowy 1Styl unisex 2Styl unisex 3
Styl unisex 4Styl unisex 5Styl unisex 6
Styl unisex 7Styl unisex 8Styl unisex 9