Obcasy, które po raz pierwszy w naszej zwykłej formie pojawiły się na obuwiu używanym wyłącznie przez mężczyzn, są dziś fetyszem wielu z płci pięknej. Dziewczyny na wysokie obcasy - to niezrównana przyjemność estetyczna dla mężczyzn. Dziś nie wiadomo dokładnie, kto wynalazł stadniny uwielbione przez panie na początku lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku, ponieważ trzech znanych projektantów mody natychmiast twierdzi, że jest jej ojcem-odkrywcą. Ale co to ma znaczenie, ponieważ dziewczyny i obcasy już dawno stały się nierozłączne.

dziewczyny na obcasach 1dziewczyny na obcasach 2dziewczyny na obcasach 3
Od prostej królowej do królowej

Zgadza się - pięta jest w stanie w ciągu kilku sekund zamienić najzwyklejszą dziewczynę w księżniczkę. Nie ma w tym nic zaskakującego, ponieważ pięta podniesiona powyżej palca pozwala poprawić swoją postawę, wizualnie wydłużyć kobiece nogi, a to nie może w najlepszy sposób wpłynąć na nastrój właściciela butów na obcasach. Nawiasem mówiąc, niektóre z płci pięknej nawet w domu wolą nosić buty z obcasami. Co możemy powiedzieć o trampkach i trampkach, które mogą być również na piętach? Czy można nosić wysokie obcasy dla dziewczynek i jak to robić? Oczywiście, możesz, ale pamiętaj, że wysokie dziewczyny są zwracane większą uwagę, więc powinieneś wyglądać odpowiednio.

Ale czy noszone są szpilki i własne niuanse? Prawdopodobnie żadna dziewczyna nie zaprzeczy, że kiedy wraca do domu i zdejmuje buty, czuje się w raju. Czasami na piętach kostki lub palce tworzą zniekształcenia, krwawiące rany. Dlaczego więc dziewczyny noszą szpilki, przynosząc ból i ból samym sobie? Odpowiedź jest prosta i nieoryginalna. Długie nogi, płaskie plecy i dodatkowe centymetry wzrostu są tego warte. Ponadto wysokość obcasa określa rozmiar kroku, a to sprawia, że ​​spacer dziewcząt jest bardziej miękki, gładszy, bardziej kobiecy. Ale wszystkie powyższe działa tylko wtedy, gdy chód jest pewny siebie, piękny. Czasami oglądanie chodzenia dziewczyny na piętach sprawia, że ​​trudno się śmiać. Pół zgięte nogi, zgarbione plecy i niewiarygodny strach przed upadkiem, który odbija się w oczach, trudno nazwać pięknym obrazem.

Ostrożnie obcasy!

Lekarze zastanawiają się, dlaczego dziewczęta noszą obcasy i nie zmęczy się powtarzaniem, że wysoki reproduktor może być szkodliwy dla zdrowia. Niestety, to stwierdzenie jest słuszne. Jeśli regularnie buty obuwie z wysokim obcasem, co dwa dodatkowe centymetry o 25% zwiększają nacisk na stopę i palce, a to jest bezpośrednia droga do rozwoju różnych dolegliwości. Obcasy są szczególnie niebezpieczne dla otyłych dziewcząt, ponieważ te dodatkowe kilogramy są dodatkowym obciążeniem dla nóg i kręgosłupa. Tak, i rozwój poprzecznych płaskich stóp - to bardzo realna konsekwencja noszenia wysokich obcasów, ponieważ ciężar jest rozkładany niepoprawnie. Odkształcenie kciuków nie jest rzadkością. Odchylają się one na zewnątrz iz czasem mogą powstać małe guzy, które można usunąć tylko chirurgicznie. Nie byłoby zbyteczne wspominać, że lekarze obwiniają stadniny o bardziej poważne choroby. Faktem jest, że zwiększony nacisk na kręgosłup powoduje stagnację krwi w miednicy, co może prowadzić do niepłodności, a nawet do oziębłość . Prawdopodobieństwo tego jest minimalne, ale istnieje.

Aby uniknąć tych problemów, nie podnoś szpilki do klasy przypadkowych butów. Najbezpieczniejsza wysokość pięty zalecana przez ortopedę to pięć centymetrów. Zapewniamy, że buty o tak niskim obcasie mogą być również piękne, modne i eleganckie!

dziewczyny na obcasach 4dziewczyny w piętach 5dziewczyny na obcasach 6
dziewczyny na obcasach 7dziewczyny na obcasach 8dziewczyny w piętach 9
dziewczyny w piętach 10dziewczyny w piętach 11dziewczyny w piętach 12