Z pewnością każdy z nas pamięta, jak uczono nas wykonywania ćwiczenia "brzoza" w szkole wychowania fizycznego, korzyści i szkód, o których w ogóle nie myśleliśmy.

W rzeczywistości "postawa wszystkich części ciała", "świecy" lub sarvangasana, jak to się nazywa hatha yoga Uważany jest za prawdziwy eliksir młodości i piękna. Regularne wykonywanie takiej szafy kilka minut dziennie może zdziałać cuda z naszym ciałem. O tym, jak użyteczne ćwiczenie brzoza, dowiesz się z tego artykułu.

Korzyści i szkody ćwiczeń brzoza

Idealnie jest to pozycja, w której tył głowy, ramion i szyi znajduje się na podłodze, a reszta ciała jest przymocowana pionowo. Tak więc proces obejmuje dużą część mięśni.

Główną zaletą brzozy ćwiczeń jest jej korzystny wpływ na pracę serca i wzmocnienie samego mięśnia, a mianowicie lewej komory. Ponadto sarvangasana pomaga pozbyć się zaburzeń krążenia w mózgu. Z powodu odwróconego położenia ciała przez tętnicę kręgową, zwiększa się przepływ krwi do tyłu głowy. Pomaga pozbyć się bólów głowy, poprawia koloryt skóry twarzy, szyi, łagodzi zmęczenie i pomaga zapobiegać chorobom tarczycy.

Ogromną zaletą ćwiczenia "brzoza" przejawia się poprawa pleców. Ta pozycja ciała wzmacnia górne mięśnie tułowia, poprawia elastyczność kręgosłupa, co zapewnia zdrowie wszystkich narządów wewnętrznych. Wykonywanie "świecy" przez 1-2 minuty dziennie pomaga wyeliminować choroby narządów miednicy, zapobiegać zaparciom, problemom z trawieniem i skrzywieniem kręgosłupa. Ponieważ taka pozycja ciała pomaga w uzyskaniu płaskiego brzucha, oczyść organizm z toksyn i toksyny, eliminują odkładanie się soli, zmniejszają ciśnienie w jamie brzusznej i poprawiają pracę jelit, utrata wagi nastąpi szybciej i bardziej efektywnie.

Ostre przeciwwskazania do wykonywania "brzozy" obejmują obecność przepukliny pachwinowej. Niepożądane jest również wykonywanie sarvngasana podczas menstruacji i "zimnych" mięśni.