Pomimo faktu, że Ministerstwo Zdrowia ostrzega, że ​​palenie powoduje różne choroby płuc, układu krążenia, a nawet śmierć, liczba palaczy nie zmniejsza się z roku na rok. Współcześni naukowcy próbują zastąpić szkodliwe produkty papierosowe bardziej oszczędną wersją - do elektronicznych papierosów. Ale na tej podstawie powstaje pytanie: czy e-papierosy niosą krzywdę lub przynoszą korzyści?

Czy zaszkodzi elektroniczny papieros?

W Europie odkrycie to szybko zdobywa popularność. Wszystko to wynika z faktu, że prawa antytytoniowe w tych krajach od niepamiętnych czasów zacieśniały się każdego dnia. Dlaczego elektroniczne papierosy są sukcesem? - tak, ponieważ zwykłe palenie w miejscach publicznych jest zabronione, ceny wzrosły tutaj, bardziej niż kiedykolwiek, przy okazji, pojawiły się tego rodzaju substytuty papierosów.

Przed przystąpieniem do odpowiedzi na pytanie dotyczące niebezpieczeństw związanych z paleniem papierosów elektronicznych, należy podać krótki opis. Wyróżniającą cechą tej innowacji jest to, że produkty nie zawierają amoniaku, tlenku węgla i innych zanieczyszczeń.

Ważne jest, aby pamiętać, że elektroniczny papieros nie powoduje szkód dla innych, ponieważ nie ma w nim zapachu tytoniu. W związku z tym w miejscach publicznych jego użycie jest dozwolone. Ważne jest również, aby pamiętać, że nie powodują one żadnego efektu. "Bierne palenie" . A to sugeruje, że palacze mogą z łatwością wydychać powietrze, ponieważ w ten sposób pozbywają się wielu ograniczeń i nie aprobują poglądów zwolenników zdrowego stylu życia. Co więcej, te papierosy mogą być używane podczas podróży lotniczych. Ponadto nie musisz już martwić się o dostępność popielniczki i zapalniczek w zasięgu ręki.

Inną pozytywną stroną jest to, że płyn, który tworzy wkłady, nie powoduje raka. Z kolei kardiolodzy i onkolodzy zalecają przejście na tego typu papierosy.

Wybierając elektroniczny papieros, masz prawo regulować poziom zużywanej nikotyny. W tym celu stworzono specjalne filtry odpowiedzialne za zużytą ilość tej substancji.

Ważnym czynnikiem jest również to, że producenci elektronicznych innowacji wprowadzają na rynek bez filtrów nikotynowych, dzięki czemu minimalizuje się konsekwencje szkodliwego nawyku. Kontrolują zależność psychologiczną i fizjologiczną od wyrobów tytoniowych, nie naruszając jednocześnie środowiska.

Co za szkoda z elektronicznych papierosów?

Wadą jest to, że koszt znacznie przewyższa cenę zwykłego paczki papierosów. Jak pokazuje praktyka, całkowicie pozbyć się uzależnienia od tytoniu jest niemożliwe. I, prędzej czy później, ale większość palaczy powraca do swojej zwykłej metody palenia. Ważne jest, aby pamiętać, że elektroniczny papieros nie jest pozbawiony nikotyny, a zatem niesie ze sobą pewne szkody. Paląc w miejscach publicznych, niezależnie od papierosów, dajesz zakaźny przykład młodszemu pokoleniu.

co za szkoda z elektronicznych papierosów

Ponadto papierosy elektroniczne zawierają duże ilości toksyn:

  1. Glikol dietylenowy. Jest on stosowany do produkcji środków przeciw zamarzaniu.
  2. Nitrozoamina jest czynnikiem rakotwórczym powodującym raka.

Nie można od razu uświadomić sobie, jak różni się ten typ papierosów od zwykłych. A jeśli mimo wszystko zdecydowałeś się kupić e-cygaro, zwracamy uwagę na listę najpopularniejszych marek e-papierosów premium:

  1. Tytoń Denshi;
  2. Imperium;
  3. Vergy.

Czy zaszkodzi elektroniczny papieros? - to zależy od ciebie.