Nauka, która bada mimikę osoby, nazywa się fizjonomią. Wyraz twarzy i wyraz twarzy są wynikiem mięśni twarzy, która jest formą społecznej ekspresji naszych emocji i w znacznym stopniu przyczynia się do komunikacji międzyludzkiej.

Rodzaje wyrazu twarzy

Mięśnie naszej twarzy są w stanie przekazać 6 podstawowych emocji:

  1. Szczęście
  2. Smutek
  3. Gniew
  4. Wstręt.
  5. Niespodzianka.
  6. Strach.

Emocje te pojawiają się podświadomie i z reguły pojawiają się w ten sam sposób. Są uniwersalne dla wszystkich narodowości i ras.

Percepcja wyrazu twarzy

W walce o przetrwanie człowiek nauczył się rozpoznawać dobre i złe intencje przeciwnika za pomocą wyrazu twarzy. Obecnie jest to jedna z najdokładniejszych form wyrażania własnych doświadczeń, które posiada dana osoba.

Zły wyraz twarzy objawia się w brwiach umocowanych nad grzbietem nosa i ściśle zamkniętych lub nawet ściśniętych warg. Osoby publiczne, osoby zaangażowane w sprzedaż bardzo często uciekają się do wprowadzenia Botoxu w obszarze pomiędzy brwiami, aby zawsze wydawać się przyjaznym i życzliwym. Jeśli nie jesteś gotowy na radykalne środki, możesz po prostu robić medytację lub jogę. Takie hobby pomoże Ci nie tylko rozluźnić ciało i duszę, ale także nauczyć się kontrolować mięśnie twarzy. Naukowcy udowodnili, że dana osoba może wykonać różne wyrazy twarzy za pomocą mięśni twarzy w czasie krótszym niż 1 sekunda.

Smutny wyraz, jak również wkurzony grymas, ma zwyczaj utrwalania się w pamięci naśladującej, a jeśli jesteś smutny przez długi czas, to w chwilach relaksu możesz od niechcenia wydawać się smutny i zdenerwowany. Ludzie, którzy często są narażeni na negatywne emocje, często opuszczają kąciki warg, zmarszczki pojawiają się na czołach, "kurze łapki" pogłębiają się w kącikach oczu itp. Jeśli dysponujesz zasobami materialnymi, możesz naprawić wszystkie te drobne kłopoty z nadrukiem na twarzy przy pomocy chirurgii plastycznej. Ale jeśli nie chcesz tego uciec, najodpowiedniejszą decyzją będzie naśladowanie mimiki.

Jak mogę zmienić wyraz mojej twarzy?

Jak już jasno wynika z powyższego, mimika twarzy i wyraz twarzy osoby mają ogromne znaczenie w komunikacji interpersonalnej i mogą zarówno pomóc w osiągnięciu celów, jak i uniemożliwić osiągnięcie celów.

Pięknym wyrazem jest charyzma. Takie wyrażenie jest atrakcyjne dla innych ludzi. Jeśli w tym samym czasie udaje ci się opanować technikę kontrolowania zewnętrznych przejawów emocji, wtedy zobaczysz, jak sami będą potrzebować potrzebni ludzie. Znacznie rozszerzyłeś krąg przyjaciół i sojuszników. Aby dowiedzieć się, jak wykonać prawdziwy wyraz twarzy, musisz wykonać następujące ćwiczenia.

  1. Stań przed lustrem i symulacja różnych mimiki twarzy lub po prostu "zwiń".
  2. Wybierz, według ciebie, najbardziej optymalną pozycję brwi, stopień otwartości oczu i mimiki twarzy.
  3. różne mimikę
  4. Postaraj się "skleić" je wszystkie i naprawić w pamięci mięśni.

Ostatnio okazało się, że zewnętrzne manifestacje emocjonalne są ściśle związane z wewnętrzną dwustronną komunikacją. Innymi słowy, nie tylko to, co czujemy - objawia się na naszej twarzy, ale także rodzaj emocji, jakie wyrażają nasze mięśnie twarzy, może wpływać na nasz stan wewnętrzny. Z tego możemy wywnioskować, że jeśli potrzebujesz wewnętrznej harmonii, powinieneś rozluźnić mięśnie na swojej twarzy, a jeśli chcesz, aby "dusza śpiewała", uśmiechnij się częściej i daj wszystkim wokół ciebie pozytywne nastawienie.