Płyta - niezbędny atrybut dowolnego kuchnie możesz powiedzieć "święta świętych" każdej kochanki. I zgodzicie się, że przy dzisiejszym rozwoju naukowego i technologicznego urządzenie to nosi nie tylko główną funkcję gotowania. Nowoczesne piece są tak dobre, że mogą stać się kompletnym elementem wystroju Twojej kuchni. Cóż, nic o wszechstronności tych urządzeń gospodarstwa domowego i nie może mówić. Ostatnio popularność zyskuje elektryczny piec wykonany z ceramiki szklanej.

Szklane ceramiczne kuchenki elektryczne

Szklane płytki ceramiczne pojawiły się na naszych rynkach stosunkowo niedawno. Ta kuchenka elektryczna wygląda dość niecodziennie: zamiast wystających palników jest pokryta gładką lustrzaną powierzchnią. Pierścienie są po prostu zaznaczone na nim. Ceramika szklana toleruje wysokie temperatury (do 600 ⁰С!), Ale nie jest to jego główna zaleta. Materiał ma wyjątkowe przewodnictwo cieplne, dzięki czemu piec nagrzewa się niemal natychmiast. To nie może być prawda dla gospodyń domowych, które mają piece elektryczne innych typów, gdzie palniki są ogrzewane przez stosunkowo długi czas. Ponadto szklana płyta ceramiczna również chłodzi się niemal natychmiast, dlatego nie można spalić urządzenia.

Pomimo tego, że takie urządzenia nie są tanie, z nawiązką kompensują koszty związane z przewodnością cieplną - ponieważ tylko palnik się nagrzewa, ciepło nie jest dostarczane na całą powierzchnię.

Oczywiście, ceramika szklana ma swoje wady. Po pierwsze, wymaga szczególnej troski. Wnikanie cukru, zimnej wody i plastiku na jego powierzchnię nie wpływa najlepiej na jej stan. Trudności wynikają z faktu, że do mycia elektrycznego pieca z ceramiki szklanej. W tym celu odpowiednie są tylko specjalne środki. Nakłada się go na powierzchnię, natrzeć papierowym ręcznikiem lub serwetką, a następnie zmyć wilgotną ściereczką i ostatecznie wypolerować na sucho. Po drugie, nie wszystkie dania nadają się do takich płytek. Naczynia powinny być z grubym i równomiernie matowym dnem bez uszkodzeń, najlepiej z etykietą "na ceramikę szklaną". Ponadto, pomimo swojej wytrzymałości, płyta szklano-ceramiczna jest wrażliwa na uderzenia punktowe.

Jak wybrać kuchenkę elektryczną z ceramiki szklanej?

Producenci wyprodukowali płytę kuchenną, która została wbudowana w zestaw kuchenny z pełnowartościową kuchenką elektryczną ze szkła ceramicznego. Jednak ze względu na popularność urządzeń, wiele marek zajmuje się sprzedażą wysokiej jakości kuchennych pieców elektrycznych.

Przed zakupem atrybutu kuchennego zdecyduj sam, czego potrzebujesz - wbudowany elektryczny panel-piec wykonany z ceramiki szklanej lub samodzielny model. Ostatnia opcja jest wyposażona Piekarnik . Należy pamiętać, że niektóre powierzchnie są kontrolowane z panelu piekarnika, to znaczy, że są one zależne. Niezależne powierzchnie są odpowiednio sterowane autonomicznie.

Sterowanie w szklanej ceramicznej kuchence elektrycznej ma najczęściej charakter sensoryczny, co umożliwia regulację palnika wygodniej, bardziej płynnie i wyraźnie. Tak, i dbałość o klawisze dotykowe jest znacznie łatwiejsza. Ponadto takie płyty są zwykle wielofunkcyjne. Ale modele z mechanicznym jak wybrać elektryczną ceramikę szklaną zmiana kosztów jest tańsza.

Wybierając szklano-ceramiczną kuchenkę elektryczną, należy zwrócić uwagę na rodzaj palników. Szybki, w którym spirala nichromu jest używana jako element grzejny, nagrzewa się od 5 do 12 sekund. Palniki halogenowe zasilane spiralą i lampą halogenową nagrzewają się w ciągu 1-2 sekund. W płytach indukcyjnych nagrzewanie odbywa się przez wytworzenie pola elektromagnetycznego.

Jeśli chodzi o producentów, niższy segment cen reprezentują produkty Mora i Beko. Wielofunkcyjne modele zarówno paneli osadzonych jak i wolnostojących reprezentowane są przez takie marki jak Electrolux, Ardo, Bosch, Whirlpool, Zanussi, Samsung, Indesit, Hansa.