Ryba jest ważnym składnikiem zdrowe odżywianie . Często jednak odmawiamy sobie przygotowania potraw z ryb, ponieważ traktujemy podejrzanie mrożone ryby, słusznie uważając, że ten produkt nie jest bardzo świeży i nie chcemy kupować żywych ryb, ponieważ czyszczenie nożem kuchennym zajmuje dużo czasu i dostarcza dużo niedogodności. W celu ułatwienia procesu czyszczenia ryb z łuski na sprzedaż dostępne są skalery do ryb. Urządzenie umożliwia łatwe usuwanie wszelkich odmian ryb z wag, a odpady czyszczące nie rozpraszają się w różnych kierunkach.

Mechaniczny skaler rybny

Mechaniczny ręczny skaler rybny jest nieskomplikowanym urządzeniem z powierzchnią roboczą przeznaczoną do usuwania łusek i uchwytem uchwytu. Producenci oferują mechaniczne fishwormy o różnych modyfikacjach. Zaletą przyłbicy kuchennej jest niski koszt i łatwość przetwarzania, ale podczas czyszczenia ryb należy podjąć znaczny wysiłek fizyczny, a uchwyt ręczny ma niską wydajność.

Electric Fish Finder2Myjnia elektryczna3

Skaler elektryczny ryb

O wiele bardziej wygodny i wydajny elektryczny myjnia. Urządzenie pozwala łatwo i szybko wyczyścić rybę. Ponadto, wysokiej jakości skaler rybny nie uszkadza miąższu ryby w trakcie wykonywania pracy. Hostessy bardzo lubią to, że wagi nie rozpraszają się w pomieszczeniu, co osiąga się dzięki dużej ruchliwości zębów urządzenia, dzięki czemu łuski pozostają na tuszy ryby lub zastosowaniu ochronnej obudowy w niektórych modyfikacjach urządzenia. Wiele modeli skalerów do ryb wyposażonych jest w pojemnik, który jest szorowany. Pojemniki są wykonane z łatwo czyszczonych i zmywalnych materiałów. Zwykle jest to stal nierdzewna lub wytrzymałe tworzywo sztuczne.

Skaler elektryczny do ryb domowych ułatwia pracę gospodyń domowych, ale jest także wygodny do zastosowania w terenie przez wędkarzy i autotourystów. Faktem jest, że znaczna część urządzeń funkcjonuje zarówno z domowej sieci elektrycznej 220 V, jak i z akumulatora 12 V lub zapalniczki samochodowej, co pozwala w mgnieniu oka oczyścić rybę.

Electric Fish Finder4Electric Fish Finder5

W gastronomii: w zakładach przetwórstwa ryb, wędzarniach, restauracjach i kawiarniach, w których przetwarzanie kilograma produktu zajmuje minimum czasu, silniejsze profesjonalne skalery do ryb są szeroko stosowane, jednak w małych placówkach gastronomicznych urządzenia domowe zajmują się czyszczeniem ryb. Dlatego przy podejmowaniu decyzji, który skaler ryb jest lepszy, należy postępować z częstotliwością iw jakich ilościach produkt ma być przetwarzany.

Elektryczny wykrywacz ryb6

Jak korzystać ze skalera ryb?

Elektryczne urządzenia do czyszczenia ryb mają wysoki stopień ochrony przed wilgocią, ale producenci zalecają, aby nie dopuścić do przedostania się wody do części elektrycznych. Ponadto, aby uniknąć obrażeń, użyj uchwytu do zabezpieczenia ryby. Po czyszczeniu urządzenie jest odłączone, oczyszczone z napędu, umyte powierzchnie robocze i wysuszone.