W Rosji od dawna wierzono, że każda dziewczyna, wraz z innymi przydatnymi umiejętnościami, powinna dobrze się obracać. Dziś ta umiejętność jest prawie zapomniana, ale niektórzy z nich muszą ćwiczyć tę profesję. Przędzenie to w rzeczywistości produkcja przędzy (nici do dziania) z naturalnych materiałów: wełny, bawełny lub lnu. Przędzenie jest często praktykowane w rodzinach, w których przebywają zwierzęta o długich włosach (psy, koty, króliki, szynszyle). Miło jest sprawić przyjemność najbliższym skarpetki swetry lub szaliki , wykonane własnoręcznie! Ponadto, spinning w domu może być dobrym źródłem dochodu: w naszych czasach przyjaznych dla środowiska, takie nici mogą być sprzedawane z zyskiem poprzez założenie własnej firmy.

Oprócz materiałów eksploatacyjnych do spinningowania potrzebne będzie specjalne narzędzie - kołowrotek. Wcześniej ludzie używali wrzeciona, a następnie kołowrotku, który został zastąpiony przez nowoczesne elektryczne kołowrotku. Porozmawiajmy o tym, jak działa spinner elektryczny i jak prawidłowo nakręcić wełnę: pomoże to wybrać urządzenie, którego potrzebujesz.

Zasada działania elektrycznych szlifierek

Kołowrotek - małe urządzenie elektryczne, jego rozmiar - trochę więcej niż złożona książka, a waga nie przekracza dwóch kilogramów. Nowoczesne elektryczne kołowrotki są wykonane z metalu lub tworzywa sztucznego, rzadziej - z drewna. Urządzenie jest bardzo proste zarówno podczas użytkowania, jak i naprawy; Ogólnie rzecz biorąc, każdy rzemieślnik może wykonać domowe koło obrotowe.

Mechanizm działania elektrycznego kołowrotka jest bardzo prosty. Napęd napędza maszynę i zaczyna skręcać przędzę wciśniętą w nią w gęstą nitkę, przeciągając ją przez szpulę. Wiele wirujących kół ma napędzany nożnie napęd elektryczny. Znacznie ułatwia to wirowanie na podkładce elektrycznej, uwalniając obie ręce do pracy z nicią.

Również bardzo wygodną funkcją jest możliwość zmiany kierunku obrotu. Osiąga się to poprzez naciśnięcie specjalnego przycisku, a w wyniku takiego odwrotnego nawinięcia będziesz mógł skręcić kilka nitek w jeden, grubszy. W ten sposób można wytwarzać przędze o różnych grubościach. Do tego procesu, który jest nazywany włóknami stsuchivaniem, używane są specjalne cewki, które są dostarczane wraz z galwaniczną. Jednak ta funkcja nie jest dostępna dla każdego modelu.

Ponadto znaczące różnice między modelami to ich wydajność, zużycie energii i poziom hałasu. Zwróć uwagę na te wskaźniki, biorąc pod uwagę to, co jest dla Ciebie ważniejsze. I nadal nie zapominaj, że każda galwanicznie może się przegrzać, dlatego w jego pracy należy wykonywać regularne przerwy (około 20 minut w każdej godzinie pracy).

Jak korzystać z domowego kołowrotka elektrycznego?

W pracy przygotuj wstępnie rozczesany i równomiernie ułożony materiał (na przykład tę samą wełnę). Tie jak obracać się na elektrycznym kole koniec wełnianego pasma do zwykłego gwintu, który jest przewleczony przez szpulkę i wsunięty w mechanizm rozkładania nici. Uruchom napęd, a nitka zacznie przechodzić przez system i pociągać włókna, tworząc przędzę. Trzymaj i okresowo wyprostuj materiał rękami, aby jego posuw był równy. Jeśli wątek się ześlizgnie, możesz zatrzymać maszynę i poczekać, aż nitka przejdzie przez obie prowadnice nici.

Najpopularniejsze modele domowe elektrycznych kół obrotowych do przędzenia z psiej sierści i innych materiałów to BEP-01, BEP-02 i UFA-2. ERGO i Blizzard są mniej powszechne, nie są już produkowane, a ty możesz tylko kupić takie używane kołowrotek "z rąk".