Dopegit podczas ciąży instrukcje użytkowania1 Niestety nadciśnienie podczas porodu - niezbyt często dla mam w różnym wieku. Sprawdzony lek, dobrze obniżający ciśnienie, uznany Dopegit, który w czasie ciąży, zgodnie z instrukcją użytkowania, jest bezpieczny dla przyszłego dziecka i matki.

Instrukcje dotyczące leku Dopegit w czasie ciąży

Lekarze i tabletki Dopegit cieszą się zaufaniem zarówno nas, jak i zagranicy od lat 60. ubiegłego wieku. Na podstawie przeprowadzonych badań stwierdzono pozytywny wpływ na układ krążenia kobiety w 2-3 trymestrze ciąży. W pierwszym trymestrze ciąży dopegit jest przepisywany w nagłych przypadkach i pod ścisłym nadzorem lekarskim.

Jak przyjmować dopegit w czasie ciąży?

Lekarstwo na nadciśnienie lub po prostu nadciśnienie jest przyjmowane niezależnie od posiłku. Tabletki są pijane przed lub po posiłku przy szklance czystej wody. Kawa, mocna herbata, żywność o dużej zawartości soli w tym okresie jest wykluczona.

Dawkowanie Dopegit w czasie ciąży

Jeśli kobieta nie przyjmuje innych leków w celu zmniejszenia ciśnienia, przepisuje się jej nie więcej niż 2 gramy dziennie lub 4 tabletki. Ale jeśli równolegle z lekiem Dopegit przepisano inny lek hipotensyjny, należy zachować szczególną ostrożność. Dawka środka w tym przypadku będzie wynosić 500 mg lub 2 tabletki po 250 mg każda. Dokładna dawka, jak wypić Dopegit w czasie ciąży, obliczysz lekarza.

Zazwyczaj lekarz najpierw (w ciągu pierwszych dwóch dni) wyznacza połowę dawki, aby określić reakcję organizmu, a następnie ukończyć. Jak tylko ciśnienie się ustabilizuje, pigułki znowu zmniejszają się o połowę. Po pewnym czasie (2 tygodnie, miesiąc) lek może zostać całkowicie anulowany. Ale jeśli jest taka potrzeba, stosuje się ją w czasie ciąży z obowiązkową kontrolą parametrów krwi.

Skutki uboczne leku Dopegit w czasie ciąży

Bez względu na to, jak dobry jest ten lek, ma swoje działania niepożądane, których lista jest imponująca. Ale nie myśl, że pojawią się wszystkie naraz. Najczęściej kobieta w ciąży może odczuwać różne działania uspokajające:

  • słabość;
  • zawroty głowy;
  • senność;
  • nudności;
  • zmęczenie.

Nie wymagają zniesienia pigułek i przechodzenia przez czas. Aby zmniejszyć ten efekt leku, zaleca się spacery na świeżym powietrzu, z dala od hałaśliwych, zakurzonych dróg.

Analogi Dopegit podczas ciąży

Ten lek ma analogi - Dopanol i Aldomet. Jednak ze względu na różnicę w składzie, nie mogą przyjmować kobiety w ciąży. Oprócz metyldopy, która jest głównym aktywnym składnikiem dopegitu, leki te zawierają składniki niekompatybilne z ciążą.