W poniedziałek odbędzie się ceremonia Fashion Awards, na liście nagród znajdą się najbardziej znani przedstawiciele branży mody, w tym Donatella Versace. British Fashion Council oficjalnie przyzna projektantowi tytuł Fashion Icon za usługi dla branży modowej i rozwój marki Versace. W przeddzień nagrody Donatella wygłosiła szczery wywiad dla magazynu Vogue, opowiadając o swoim bracie, stosunku do feminizmu, wiary religijnej, trendów ekologicznych w rozwoju mody.

Дизайнер дала интервью журналу

Projektant udzielił wywiadu czasopismu Vogue.

Uznanie zasług

Ten rok będzie punktem zwrotnym dla Donatelli Versace: po pierwsze, w tym roku mija 20 lat, odkąd przejęła odpowiedzialność za rozwój marki zmarłego brata Gianniego; po drugie, w 2018 r. dom mody Versace świętuje 40. rocznicę powstania. W ramach obu wydarzeń odbędzie się Met Gala 2018 - wielki pokaz z udziałem supermodeli lat 90-tych. Na wystawie w Mediolanie planują zbezcześcić nie tylko młode modelki, ale także Carlę Bruni, Claudię Schiffer, Naomi Campbell, Cindy Crawford i Helenę Christensen. Donatella czeka na to wydarzenie z wielką ekscytacją:

"Pewnie idę do przodu, starając się nie odwrócić i nie analizować tego, co zostało zrobione. W tym roku, Met Gala, dedykowałem mojemu bratu, zapraszając modelki, które były najbliżej niego. Następny rok będzie niesamowicie bogaty, wykonamy wiele nowych prac w domu mody. Teraz pracujemy nad reorientacją i poleganiem na produkcji przyjaznej dla środowiska. "
Модный дом в следующем году празднует 40-летие

Donatella wierzy, że przyszłość zależy od świadomego postrzegania ekologii:

"Za" zielony "- przyszłość i mocno w to wierzę! Już teraz wszyscy musimy pomyśleć o tym, jak zmienić system produkcyjny, aby zminimalizować marnotrawstwo. Już teraz tworzymy eko-kulturę w ramach domu mody i nie zamierzamy się tam zatrzymywać! "
Один из показов модельера

Moda jest często oskarżana o brak zasad i lekceważenie standardów moralnych, ale Donatella zdecydowanie nie zgadza się z takimi stwierdzeniami:

"Dorastałem w głęboko religijnym środowisku na południu Włoch, dla nas religia była i jest częścią naszej kultury i światopoglądu. Gianni i ja wielokrotnie używaliśmy symboli wiary w projektowaniu i pokazach, zamieniając je w modne elementy, ale to nie znaczy, że "umniejszaliśmy" znaczenie symboliki. Zachęciła nas, sprawiła, że ​​odkryliśmy bogactwo religii. Przenieśliśmy "religijnych" do świata świeckiego życia i traktowaliśmy uczucia wierzących z trwogą, zdając sobie sprawę z odpowiedzialności, jaką mamy. "
Донаттела 20 лет возглавляет модный дом

Donattel 20 lat na czele z domem mody

Czytaj także
  • W jaki sposób Donatella Versace przeżyła śmierć swojego brata i która była obok niej w pierwszych dniach po tragedii?
  • Donatella Versace wygłosiła szczery wywiad i wyznała, że ​​nie umiała uszyć!
  • Irina Sheik zaskoczona sukienką w print z portretami Marilyn Monroe

Projektantka nie mogła nie wspomóc tematu feminizmu, który jest aktywnie dyskutowany w każdym z magazynów:

"Feminizm i moda zawsze były ze sobą powiązane, dzisiejsze trendy pomagają markom tworzyć nowe kolekcje, koncentrując się na silnych i silnych kobietach. Nikt nie będzie twierdził, że to ubrania sprawiają, że kobieta czuje się pewniej. Cieszę się, że w naszej pracy pojawiają się coraz bardziej utalentowane dziewczęta-projektanci, którzy wpływają na kształtowanie mody. Kiedy ludzie pytają mnie, co mogę polecić początkującym, mówię tylko trzy rzeczy: "Ucz się. Sen. Działaj i nigdy się nie poddawaj! "Wszystko jest możliwe."