Dirk Bikkembergs (Dirk Bikkembergs) urodził się w Niemczech 2 stycznia 1959 roku. Rodzice zakładali, że syn studiuje prawo i prawo, ale nie spełnił ich oczekiwań. Dirk ukończył Królewską Akademię Sztuk Pięknych w Belgii.

W 1985 roku Dirk otrzymał nagrodę dla najlepszego młodego projektanta mody Golden Spindle Award. Bikkembergs zaprezentował swoją pierwszą męską kolekcję obuwia już w 1986 roku. Jego modele wyróżniały się wyraźnymi cięciami, skórzanymi i siatkowymi wstawkami, a także oryginalnymi podwójnymi szwami.

Pierwsza kolekcja ubrań Dirk Bikkembergs Man była przeznaczona wyłącznie dla mężczyzn. Jednak na początku lat 90. Dirk opublikował kolekcję kobiecą. Głównym tematem pierwszej linii ubrań dla pięknej połowy ludzkości była "kobieca męskość". Modele wykonane były z gęstej i szorstkiej tkaniny, ale wyglądały na bardzo miękkie i seksowne. Dirk zaprezentował modele długich płaszczy i płaszczy przeciwdeszczowych przypominających męskie płaszcze. Mimo to wszystko było bardzo kobiece i eleganckie.

Latem 2000 roku na wystawie we Florencji Dirk zaprezentował pierwszą kolekcję jeansów, Bikkembergs Jeans i Streetwear. W 2003 roku rozpoczął oficjalną pracę na linii odzieży sportowej dla włoskich piłkarzy. Dirk Bikkembergs jest uważany za jednego z pierwszych, który z godnym pozazdroszczenia sukcesem był w stanie połączyć modę i sport.

Funkcje stylu

Ubrania i buty Dirk Bikkembergs (Dirk Bikkembergs) są odzwierciedleniem odwagi rozwiązań projektowych i wygodnej praktyczności. Dirk w swoich kolekcjach używa dwóch stylów: casual, casual i sportswear.

Według Dirka, zwykła biała koszulka, sportowe dżinsy i trampki to świetny sposób na podkreślenie męskiego piękna i stylu. To wyjaśnia fakt, że wszystkie modele jego kolekcji nie są szczególnie ekstrawaganckie. Przyciągają swoją ekskluzywnością, praktycznością, prostotą i wyrafinowaniem w tym samym czasie.

Męskie i damskie tenisówki, trampki Dirk Bikkembergs wyróżniają się modnym wzornictwem i niekończącym się poczuciem komfortu i wygody. Dla sportu jest to doskonała opcja. Dirk używa tylko naturalnych materiałów w swoich zbiorach. Szczególną uwagę przywiązuje się do drobnych detali i wykorzystuje niezwykłe rozwiązania kolorystyczne.

Dirk Bickembergs 1Dirk Bickembergs 2Dirk Bickembergs 3
Dirk Bickembergs 7Dirk Bickembergs 8Dirk Bickembergs 9
Dirk Bickembergs 4Dirk Bickembergs 5Dirk Bickembergs 6