biegunka w ciąży Biegunka, która pojawia się w czasie ciąży, oprócz mnóstwa niedogodności dostarczanych kobiecie, sprawia, że ​​się martwi i myśli o tym, co jest nie tak i jak to zjawisko może wpłynąć na dalszy przebieg procesu ciążowego. Aby temu zapobiec, każda z oczekujących matek powinna wyraźnie wyobrazić sobie siebie, gdy biegunka mówi o prostym zaburzeniu trawiennym i kiedy jest oznaką zaburzenia.

Tak więc, jeśli zaobserwowano to przez 1-2 dni, nie zaobserwowano żadnych związanych z tym objawów (ból i ból w dole brzucha, nudności, wymioty, ból głowy, gorączka), najprawdopodobniej ciężarna kobieta ma do czynienia z normalnym zaburzeniem trawienia. Jest to dość często odnotowywane podczas ciąży dziecka, szczególnie w tych przypadkach, kiedy przyszła mama wprowadza do diety nowy produkt, którego wcześniej nie stosowała w czasie ciąży.

Jakie są główne przyczyny biegunki w czasie ciąży?

Warto anulować, że jest ich wiele. Dlatego właśnie sama kobieta w ciąży często nie jest w stanie zidentyfikować osoby, która spowodowała naruszenie w konkretnym przypadku. Biorąc to pod uwagę, przy pierwszych objawach matka oczekująca powinna zgłosić to lekarzowi.

Jeśli konkretnie nazwiesz możliwe przyczyny biegunki w okresie ciąży, to oprócz wyżej wymienionych zaburzeń trawiennych, musisz również wspomnieć o:

  1. Infekcje jelitowe - najbardziej niebezpieczna z możliwych przyczyn. Rozwija się głównie w przypadkach, gdy przewód egzogenny w przewodzie pokarmowym, tj. z zewnątrz, mikroorganizmy chorobotwórcze wchodzą: staphylococcus, streptococcus, E. coli itd. W takich sytuacjach nie jest to możliwe bez wzrostu temperatury ciała, pogorszenia ogólnego samopoczucia, nudności, wymiotów. Jeśli wystąpi ten objaw, należy skonsultować się z lekarzem.
  2. Przyjmowanie leków, które mogą powodować biegunkę podczas ciąży. Jako przykład, preparaty medyczne zawierające w swoim składzie żelazo Są przepisywane na niedokrwistość z niedoboru żelaza, która występuje często w czasie ciąży.
  3. Zmiana stanu psychicznego - stałe doświadczenia i stresy związane z procesem ciążowym mogą mieć również negatywny wpływ na trawienie.

Co robić i jak leczyć biegunkę, która występuje w czasie ciąży?

Na początek trzeba powiedzieć, że przyjmowanie jakichkolwiek leków musi być skoordynowane z lekarzem obserwującym ciążę. Jeśli jednak kobieta nie ma możliwości odwiedzenia go w najbliższej przyszłości, można zastosować pewne nieszkodliwe metody walki z biegunką.

Przede wszystkim jest to dobrze znany ryż, - produkt zdolny do wiązania toksyn, usuwania ich z organizmu. Podczas jej przygotowywania należy wziąć pod uwagę pewien niuans: nie należy myć się silnie, aby po ugotowaniu nie był kruchy.

Również w takich przypadkach można użyć gotowanej gruszki: posiekać drobno owoce, wlać 0,5 litra wody i gotować na małym ogniu po gotowaniu przez 15 minut. biegunka w czasie ciąży, co robić Następnie należy nalegać bulion przez 2 godziny, przykryty szczelnie pokrywką. Po pewnym czasie odcedź i weź 100 ml 4 razy dziennie.

Jeśli mówisz o tym, że nadal możesz brać od biegunki w czasie ciąży, to musisz wymienić takie leki, jak węgiel aktywowany, Polyphepanum, Enterosgel. Wszystkie jednak wymagają porozumienia z lekarzem.

Osobna uwaga na kobietę w ciąży powinna usunąć przywrócenie objętości płynu w organizmie, co szybko pozostawia ją z biegunką. Trzeba dużo pić, a zwykła woda jest najlepsza. Aby przywrócić równowagę soli, możesz użyć leku Regidron.