późna biegunka w czasie ciąży Czasami czas oczekiwania dziecka jest przyćmiony problemami wynikającymi z zdrowia przyszłej mamy. Na przykład jednym z problemów, które mogą przytłoczyć kobietę w dowolnym momencie, może być biegunka, którą często nazywa się biegunką w życiu codziennym. Jest to częste krzesło, które charakteryzuje się zmianą jego konsystencji. Powinieneś wiedzieć, co może powodować takie zmiany w ciele i jak sobie z nimi radzić. Rzeczywiście, w niektórych przypadkach biegunka może być objawem patologii, a także powodować odwodnienie.

Przyczyny biegunki w późnej ciąży

W pierwszych tygodniach ciąży problem ten jest zwykle spowodowany zmianą hormonalną, a także wskazuje na zatrucie. Następujące przyczyny charakteryzują drugą połowę ciąży:

  • stan przedrzucawkowy - stan wymagający nadzoru medycznego;
  • późna biegunka podczas ciąży jest wynikiem przejedzenia;
  • przyjmowanie pewnych leków, na przykład diuretyków, witamin, magnezji;
  • zatrucie pokarmowe, zwykle towarzyszą mu wymioty;
  • infekcje, takie jak czerwonka, rotawirus, salmonelloza;
  • późna biegunka ciążowa jest oznaką samooczyszczenia organizmu przed nadchodzącą porcją;
  • różne choroby przewodu pokarmowego, na przykład wrzody, zapalenie okrężnicy.

Dokładnie określić przyczynę naruszenia krzesło będą w stanie do lekarza. Dlatego nie wahaj się skontaktować z nim z tak delikatnym problemem.

Leczenie biegunki podczas późnej ciąży

Nie podejmuj własnej decyzji o przyjmowaniu leków. Rzeczywiście, dla kobiet w ciąży wiele leków nie jest zalecanych.

Przede wszystkim przyszła kobieta powinna rozładować system trawienny dietą. Konieczne jest wyłączenie smażonych potraw, tłustych potraw, produktów o działaniu przeczyszczającym. Musisz jeść często, ale stopniowo. Przydatne jest picie galaretki, ziołowych herbat, kompotów (nie z suszonych owoców).

późna biegunka w czasie ciąży Również kobieta może pić jakiekolwiek sorbenty. Może to być węgiel aktywny, Enterosgel.

Po 30 tygodniach można przyjmować Imodium i Loperamide. Ale te leki są przeciwwskazane w przypadku infekcji jelitowej Jeśli biegunce podczas ciąży w późnym okresie towarzyszą wymioty, zaleca się picie Regidronu lub innego roztworu soli fizjologicznej. Takie narzędzie pomoże utrzymać równowagę wody i elektrolitów.

Jeśli zaburzenie jest spowodowane infekcją jelitową, może zostać przepisany lek przeciwdrobnoustrojowy Nifuroxazide. Ale znowu lek powinien być przepisany przez lekarza, a samoleczenie może zaszkodzić zarówno matce, jak i nienarodzonemu dziecku.