Używanie jakichkolwiek leków podczas ciąży zawsze wywołuje wiele kontrowersji i strachu. Aby rozsądnie zważyć plusy i minusy, musisz być dobrze poinformowany. Zwłaszcza, jeśli ginekolog przepisuje ci lek bez odpowiedniego wyjaśnienia "dlaczego jest potrzebny". W tym artykule uważamy taki lek za kuranty i dowiedzieć się, dlaczego jest przepisywany kobietom w ciąży.

Jakie kuranty są przepisywane kobietom w ciąży?

Curantil (dipirydamol) ma wiele pozytywnych właściwości: wzmacnia naczynia krwionośne, zapobiega tworzeniu się skrzepów krwi, rozcieńcza krew, poprawia mikrokrążenie. A jeśli weźmiesz pod uwagę zwiększone obciążenie wszystkich narządów podczas ciąży, to działanie dzwonków znacznie poprawia ich pracę. Ponadto, ze względu na dobrą cyrkulację krwi, płód jest znacznie lepiej zaopatrzony w tlen.

Tak więc zażywanie tabletek kwarantannowych podczas ciąży ratuje kobietę przed wieloma problemami - napadami padaczkowymi, obrzękami, bólami głowy, wysokim ciśnieniem krwi, a nawet prawdopodobną niewydolnością nerek po porodzie. Lek jest również przepisywany w celu zapobiegania zaburzeniom krążenia w mózgu i encefalopatii.

Kolejną zaletą dzwonków jest ich zdolność do pozytywnego wpływania na układ odpornościowy, przywracania go poprzez zwiększenie produkcji interferonu i zwiększenie jego aktywności. Dlatego lek jest przepisywany jako sposób walki z grypą i innymi chorobami wirusowymi.

W tym samym czasie efekt dzwonków na płód jest praktycznie nieobecny. Lek działa tylko we krwi, nie pozostaje długo w ciele i jest wydalany z żółcią po rozkładzie w wątrobie. Oznacza to, że można argumentować, że kuranty podczas ciąży nie mają skutków ubocznych bezpośrednio na płód. Nie jest jednak pozbawiony efektów ubocznych z różnych narządów i układów narządów matki.

Skutki uboczne dzwonków:

 • układ sercowo-naczyniowy: stosowany w zbyt wysokich dawkach - tachykardia, niedociśnienie, uderzenia gorąca;
 • układ trawienny: biegunka, wymioty, nudności;
 • CNS: ból głowy, zawroty głowy;
 • może powodować reakcje alergiczne: wysypka skórna i pokrzywka.

Istnieją pewne przeciwwskazania do używania dzwonków. Wśród nich:

 • niestabilna dławica piersiowa;
 • zwężenie podkorowe;
 • ciężkie arytmie;
 • ostry zawał mięśnia sercowego;
 • chroniczna niewydolność serca;
 • niedociśnienie;
 • skaza krwotoczna i tak dalej.
Jakie są terminy przepisane kuranty?

Przyjmowanie wczesnej ciąży nie jest wskazane, ponieważ może spowodować krwawienie. W wielu krajach zachodnich lekarze odmówili przyjęcia curantyl w pierwszym trymestrze.

Częściej kuranty są przepisywane już w późnej ciąży, szczególnie w okresie przedwczesnego starzenia się łożyska. Zdarza się również, że lek jest przepisywany kilka razy w okresie ciąży - z kursami z kilkoma przerwami między nimi. Czasami jest przepisywany nawet na etapie planowania ciąży - ostatnio ta praktyka stała się powszechna.

Curantile można również przepisać podczas niedotlenienia płodu, gdy dziecko, z powodu gęstej krwi matki, nie otrzymuje wymaganej ilości tlenu, która cierpi. Jeśli normalny przepływ krwi w łożysku zostanie zakłócony, dziecko nie otrzymuje więcej niż tlenu. kuranty 25 podczas ciąży składniki odżywcze, których potrzebuje.

Dawkowanie

Dawkę dobiera się indywidualnie w zależności od przypadku i reakcji pacjenta. Ponieważ kuranty podczas ciąży są przepisywane głównie w celach profilaktycznych, dawka nigdy nie jest zbyt wysoka. Curantil 25 jest przepisywany podczas ciąży w dawce 100 mg / dobę, to jest 2 tabletki 2 razy dziennie.

Cel kurantów 75 podczas ciąży może wiązać się z poważnymi zaburzeniami krążenia i powstawaniem skrzepów krwi.