Prawdopodobnie nie ma kobiet, które nie lubią się kąpać, a okres ciąży nie jest wyjątkiem. Summertime - nadszedł czas na wakacje na plaży, wypady i pływanie. Przyszłe mumie, których interesująca pozycja nie padła latem, są zainteresowane: czy w czasie ciąży można pływać w wodzie, rzece i morzu? Spróbujmy odpowiedzieć na to pytanie.

Kąpiel w czasie ciąży - aspekty pozytywne

Zastanów się najpierw nad pozytywnymi aspektami kąpieli podczas ciąży. Po pierwsze, podczas kąpieli kobieta produkuje hormony przyjemności (tzw. Endorfiny), z których część otrzymuje dziecko. Po drugie, kąpiel w rzece, jeziorze i basenie jest procesem odpuszczania i przyczynia się do zwiększenia odporności. Po trzecie, ten rodzaj regularnej aktywności fizycznej pomaga nie uzyskać dodatkowych kilogramów i utrzymać dobrą formę fizyczną. Z kolei taki wysiłek fizyczny pomoże przygotować ciało kobiety w ciąży do porodu. Kąpiel w czasie ciąży ma pozytywny wpływ na układ nerwowy i normalizuje sen.

Przeciwwskazania do pływania w czasie ciąży

Wszystkie powyższe pozytywne momenty kąpieli kobiet w ciąży należą do tych, którzy nie mają przeciwwskazań. Te przeciwwskazania obejmują:

  • zagrożenie spontaniczną aborcją;
  • regionalne lub łożysko previa - W tej patologii nadmierne ćwiczenia mogą stanowić ryzyko przedwczesnego oderwania się łożyska od masywnego krwawienia;
  • obfite wydzielanie z dróg rodnych, w tym przypadku nie powinno być krwawe, ale raczej zaraźliwe pochodzenie - kąpiel dozwolona jest, gdy przyczyna zostaje zidentyfikowana i wyeliminowana.

Zalecenia dotyczące wyboru miejsca do pływania podczas ciąży

Wybierając miejsce do pływania, należy preferować czyste, wyposażone plaże, na których znajduje się ratownik. kąpanie w czasie ciąży Woda w zbiorniku powinna być czysta i oczyszczona przez służby sanitarne z powodu braku zakaźnych patogenów. Woda w wybranym zbiorniku nie powinna być zimna, aby nie powodować drgawki lub skurcze macicy.

Tak więc kąpiel w czasie ciąży będzie miała tylko pozytywny wpływ na organizm. Najważniejsze, aby nie mieć powyższych przeciwwskazań i stosować się do zaleceń dotyczących wyboru miejsca kąpieli. Pływanie podczas ciąży w basenie można polecić kobietom, które mają ciekawe pozycje w zimnych porach roku.