późna biegunka w czasie ciąży Takie zjawisko, jak biegunka (biegunka) obserwuje się podczas ciąży znacznie rzadziej niż inny rodzaj zaburzeń stolca, - zaparcie Ale mimo to nadal ma miejsce, szczególnie pod koniec ciąży. Spróbujmy zrozumieć: jakie są przyczyny pojawienia się biegunki w czasie ciąży w późniejszym terminie, a co jest niebezpieczne dla płodu i kobiety w ciąży.

Co powoduje biegunkę w późniejszych okresach?

Biegunka podczas ciąży, szczególnie w trzecim trymestrze ciąży, może wystąpić z różnych przyczyn. Jednak najczęstsze czynniki to:

  • banalne zatrucie pokarmowe;
  • infekcja jelit;
  • Reakcja ciała na pokarm.

Trzeba też powiedzieć, że biegunka w ostatnich tygodniach ciąży może być zjawiskiem normalnym, ponieważ w ten sposób organizm próbuje samodzielnie pozbyć się żużla.

Jakie jest ryzyko późnej biegunki?

Biegunka w czasie ciąży, szczególnie w jej późnych stadiach (po 30 tygodniach) może być oznaką zaburzenia, takiego jak późna toksyna.

Dlatego zjawisko to należy traktować bardzo poważnie. Chodzi o to, że jeśli istnieje pragnienie aktu defekacji, macica może biegunka podczas ciąży w trzecim trymestrze ciąży zaczynają intensywnie spadać, co z kolei wywoła przedwczesne porody.

Warto również pamiętać, że biegunka może powodować odwodnienie ciała kobiety ciężarnej, co może prowadzić do zakrzepicy. Dlatego ciężarna kobieta powinna stale uzupełniać objętość utraconego płynu.

Tak więc, przed podjęciem jakichkolwiek działań w rozwoju biegunki w czasie ciąży, lekarz musi określić możliwe przyczyny jej pojawienia się. Czasami może się okazać, że ich nie ma, a biegunka jest tylko zwiastunem wczesnego początku procesu narodzin. Jednak kobieta powinna w każdym przypadku zwrócić się o poradę medyczną.