Test krwi w ciąży W czasie ciąży kobieta, przygotowująca się do zostania mamą, analiza krwi oddała nie raz. Ten test laboratoryjny pozwala określić odchylenia w rozwoju ciąży, ocenić stan kobiety w ciąży, wykluczyć wrodzone wady rozwojowe u przyszłego dziecka.

Jakie testy krwi istnieją i dlaczego są przepisywane?

Ogólna analiza krwi, przeprowadzona podczas ciąży, pozwala ocenić stan organizmu kobiety, ujawnić ukryte procesy zapalne. Badanie bezpośrednio odzwierciedla reakcję organizmu ludzkiego na zachodzące w nim zmiany, w tym patologiczne. W analizie wyników zwraca się dużą uwagę na taki wskaźnik, jak poziom hemoglobiny, którego spadek może wskazywać anemia, co w rzeczywistości powoduje niedotlenienie płodu.

W celu ustalenia samej ciąży w taki sposób, jak badanie krwi, piątego dnia przeprowadza się badanie, które nazywa się określeniem poziomu hCG. Odliczanie następuje od daty domniemanego poczęcia. Natychmiast ten hormon zaczyna być syntetyzowany po zapłodnieniu i wskazuje na implantację.

Analiza genetyczna krwi, przepisana podczas ciąży, ma na celu wczesne wykrycie wad wrodzonych związanych z mutacją genów. Wśród nich jest zespół Edwards, Down, naruszenie, takie jak trisomia, polysomia. Po ustaleniu problem aborcji zostaje rozwiązany.

Biochemiczne badanie krwi, Przeznaczony dla kobiet w okresie ciąży, daje możliwość oceny cech białek, metabolizmu lipidów, stężenia soli we krwi, poziomu witamin i korzystnych mikroelementów. Szczególną uwagę zwraca się na stężenie białka, parametry metabolizmu azotu. Test biochemiczny obejmuje również badanie krwi na obecność glukozy, które często wykonuje się w czasie ciąży. To on pozwala zidentyfikować takie naruszenie, jak cukrzyca. Ze względu na zmniejszoną wrażliwość ciała kobiety w ciąży na insulinę wywołaną działaniem prolaktyny i estrogenów, zmiany tolerancji glukozy, co prowadzi do rozwoju cukrzycy ciążowej.